Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. Wychowanek FC Porto zagra w ekstraklasie. Trzyletni kontrakt

Luis Mata oficjalnie nowym piłkarzem Pogoni. Wychowanek FC Porto, który występuje jako lewy obrońca, związał się ze szczecińskim klubem trzyletnim kontraktem.

- Zdecydowałem się na Pogoń, bo zainteresował mnie projekt, który jest tu realizowany oraz warunki jakie są tworzone. Miałem kilka innych ofert, ale chciałem trafić do takiego klubu, który jest w stanie pomóc mi i ja jestem w stanie pomóc jemu. Chciałbym nabierać tu piłkarskiej wartości i osiągać dobre rezultaty - powiedział Luis Mata w rozmowie z oficjalną stroną Pogoni Szczecin.

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli [ELEVEN SPORTS]

To trzeci letni transfer Pogoni Szczecin

23-letni Portugalczyk jest wychowankiem FC Porto. Nie wystąpił jednak w oficjalnym spotkaniu pierwszego zespołu Smoków. - W zakończonym już sezonie byłem kapitanem drugiego zespołu Porto. Natomiast często brałem udział w zajęciach pierwszego zespołu - mówi Mata, który gra na pozycji lewego obrońcy.

Wychowanek FC Porto nie zdobył w swojej karierze wielu bramek, ale sam podkreśla, że nie jest nastawiony jedynie na defensywę. - Lubię przyśpieszać grę i rywalizować. Dobrze czuję się także w ofensywnych fazach gry - przyznaje Mata, który jest trzecim letnim transferem Pogoni. Wcześniej klub pozyskał 19-letniego obrońcę Bartłomieja Mruka i 17-letniego skrzydłowego Mariusza Fornalczyka.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: