Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wychowanek FC Porto trafi do ekstraklasy! Jest już na testach medycznych

Jak informują portugalskie media, do Pogoni Szczecin trafi Luis Mata, 23-letni wychowanek FC Porto. W przeszłości występował także w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii.

Portugalskie media w ostatnich dniach informowały o tym, że Luis Mata znalazł się na celowniku polskich klubów. Ich zdaniem 23-latek mógł trafić m.in. do Lecha Poznań czy Wisły Kraków, które wydawały się być faworytami do pozyskania bocznego obrońcy. Ostatecznie trafi do Szczecina, gdzie już przebywa na testach medycznych.

Zobacz wideo Trzy drużyny spadły z ekstraklasy. "Przyszli za późno. Chory organizm"

Do transferu do Pogoni przekonać go miały dobre opinie Tomasa Podstawskiego i Ricardo Nunesa, którego będzie musiał zastąpić w pogoni. 34-latek postanowił nie przedłużyć kończącego się po tym sezonie kontraktu i powrócić do Portugalii.

Luis Mata to wychowanek FC Porto. Choć kilkukrotnie znalazł się w kadrze meczowej pierwszego zespołu, nie miał okazji do debiutu. Regularnie występuje w drugim zespole, do którego powrócił po rocznym wypożyczeniu do hiszpańskiej Cartageny. W ostatnim sezonie wystąpił w 23 meczach, w których zanotował 2 asysty. Występował także regularnie w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii, od kadry U-15 do reprezentacji U-21.

Przeczytaj także:

Więcej o: