Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzęsienie ziemi w Wiśle Kraków. Jeden trener odchodzi, drugi odsunięty!

Asystent Artura Skowronka - Dawid Szulczek - oraz trener przygotowania fizycznego - Leszek Dyja - odchodzą z Wisły Kraków - poinformował portal Sport.TVP.pl.

Dawid Szulczek pracował w Wiśle Kraków od listopada zeszłego roku, czyli od momentu, w którym trenerem pierwszej drużyny został Artur Skowronek. Obaj panowie pracowali wcześniej ze sobą w Wigrach Suwałki i Stali Mielec. Gdy Skowronek odchodził do Wisły w Mielcu chcieli, by to jego asystent - Szulczek - przejął pierwszą drużynę. Ten jednak zdecydował się na odejście wraz ze Skowronkiem.

Zobacz wideo Messi ma dość prezesa Barcelony. Czy może odejść? [SEKCJA PIŁKARSKA]

Jak informuje portal Sport.TVP.pl Szulczek od nowego sezonu nie będzie już pracował w Krakowie. Szkoleniowiec zdecydował się na samodzielną pracę i od początku nowych rozgrywek ma wrócić do Wigier Suwałki w roli pierwszego trenera. Wigry zaliczyły właśnie spadek z pierwszej do drugiej ligi.

Zmiany w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków

Według informacji portalu z Wisły odejdzie też Leszek Dyja. To trener przygotowania fizycznego, który znajduje się również w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski. Przed wznowieniem treningów po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Dyja został odsunięty w Wiśle na boczny tor i to nie on odpowiadał za przygotowanie drużyny do restartu ligi. Teraz ma w ogóle odejść z klubu.

Mimo wielkich problemów w tym sezonie Wiśle Kraków udało się utrzymać w ekstraklasie. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek 13. w tabeli zespół ma 10 punktów przewagi nad 14. w lidze Arką Gdynia.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .