Lech Poznań pokazał inwestycję za 40 mln zł. "Olbrzymi sukces całego klubu"

Na przełomie 2021 i 2022 roku ukończona zostanie budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha Poznań. Inwestycja ma kosztować 40 mln zł - poinformował klub na Twitterze.

Z okazji nadchodzącego stulecia klubu, Lech Poznań wybuduje nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe Akademii Lecha we Wronkach. "Blisko połowę środków Lech Poznań otrzyma w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu" Ministerstwa Sportu" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej "Kolejorza".

Zobacz wideo Niesamowita przemiana Krzysztofa Piątka. "Absolutny popis. Nie znaliśmy go z tej strony" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Lech Poznań realizuje nowoczesny projekt. Cena? 40 mln zł

Wspomniana połowa środków, to około 20 mln zł. Jak poinformował Lech, w całości inwestycja pochłonie 40 mln zł. - Blisko 20 milionów złotych dofinansowania budowy naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego to olbrzymi sukces całego klubu. Pracowaliśmy nad tym projektem od ponad trzech lat. Dziękujemy panu premierowi, pani minister sportu i wielu życzliwym osobom, które przyczyniły się do tego, że budowa nowego domu Akademii Lecha we Wronkach przechodzi z fazy planów w fazę realizacji. Chcemy wystartować z pierwszymi pracami jeszcze jesienią tego roku - podkreśla prezes Kolejorza, Karol Klimczak, cytowany przez oficjalną stronę internetową poznańskiego klubu. - Ta inwestycja ma ugruntować naszą pozycję najlepszej akademii w Polsce i będzie idealnym wejściem w rok stulecia klubu - dodał.

W centrum znajdą się dwa miejsca - budynek główny o powierzchni 3875 metrów kwadratowych, a także symulator skills.lab. W budynku głównym znajdą się m.in. pomieszczenia dla trenerów, kadry zarządzającej oraz pomieszczenia dedykowane wypoczynkowi zawodników. Znajdzie się także miejsce na salę do treningu funkcjonalnego, gabinety odnowy biologicznej, szatnie oraz pełne zaplecze organizacyjno-socjalne.

Lech Poznań jak Bayern Monachium? Klub będzie korzystał z podobnej technologii

Poza budynkiem głównym, w centrum znajdzie się także wspomniany symulator Skills.lab. Symulator, jaki zostanie zbudowany w akademii Lecha Poznań, to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w piłce nożnej. "To najbardziej innowacyjny na świecie system treningowy dla profesjonalnych i amatorskich piłkarzy. Przełomowa technologia zapewnia nieograniczoną liczbę rozwiązań treningowych, umożliwiających wymierny i ukierunkowany postęp treningu na każdym poziomie wydajności" - czytamy na stronie internetowej austriackiej firmy, z którą umowę podpisały władze Lecha Poznań.

Co ciekawe, w tej chwili symulator skills.lab to rzecz bardzo nowatorska. W tej chwili obecny jest jedynie w Ingolstadt. Kolejne trzy powstaną w Monachium (korzystać będzie z niego Bayern), San Francisco i właśnie we Wronkach, gdzie używać będzie go Lech Poznań.

O tym, że symulator skills.lab pojawi się we Wronkach, dowiedzieliśmy się już jesienią ubiegłego roku. Wówczas współpracę z Lechem skomentował doktor Johannes Taendl, menedżer skills.lab. - Lech Poznań to tradycja i marka na arenie międzynarodowej. Dostrzegamy, że stanowi świetne miejsce dla wychowania młodych, utalentowanych zawodników. Dzięki koncentracji na rozwoju gracza opartej na analizie danych treningowych i zainwestowaniu w projekt skills.lab nie mamy wątpliwości, że jego akademia ponownie podniesie poprzeczkę szkolenia w swoim kraju. Skills.lab Arena, czyli najbardziej zaawansowany system treningowy stanowi idealne narzędzie do regularnej oceny oraz rozwoju wszystkich klubowych drużyn. Nie możemy się doczekać początku współpracy z Lechem - przyznał.

Przeczytaj także:

Więcej o: