Najlepszy piłkarz Korony może zostać w ekstraklasie. Darmowy transfer

- Petteri Forsell może zamienić w przyszłym sezonie Koronę Kielce na Wisłę Płock - informuje portal polsatsport.pl. Fin był najlepszym piłkarzem Korony, która spadła właśnie z ekstraklasy.

W ostatni piątek po remisie 1:1 z Arką Gdynia stało się jasne, że Korona Kielce nie utrzyma się w ekstraklasie. Kielecka drużyna może teraz stracić swoją największą gwiazdę. Jak informuje portal polsatsport.pl, Petteri Forsell może zostać piłkarzem Wisły Płock.

Zobacz wideo "Boję się, że Arkadiusz Milik nie trafi do Juventusu". Jeden gwarant transferu Polaka

Forsell w Wiśle Płock?

29-letni Fin wrócił do Korony w lutym i od tego czasu zdążył strzelić cztery gole i zaliczyć asystę. W Płocku miałby zastąpić Dominika Furmana, który prawdopodobnie odejdzie latem za granicę (liga chorwacka). Forsell ma ważny kontrakt w Kielcach do końca lipca, dlatego Wisła mogłaby go pozyskać za darmo. Serwis Transfermarkt wycenia go na 450 tys. euro.

Fiński napastnik wrócił do Korony, by mieć większe szanse na wyjazd na mistrzostwa Europy. - Chciałem znów grać w dobrej lidze, żeby utrzymać szansę na wyjazd z Finlandią na EURO. Niestety, EURO przesunięto o rok, ale wyzwanie i motywacja pozostały. Dlatego chciałem dołączyć do dobrej drużyny, z dobrymi piłkarzami - mówił w rozmowie z "Super Ekspressem".  Do tej pory Forsell zagrał w reprezentacji Finlandii 12 razy. 

29-letni Fin trafił do ekstraklasy cztery lata temu. Jego pierwszym polskim klubem była Miedź Legnica.

Przeczytaj też:

Więcej o: