Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grzegorz Rasiak wystąpił przeciwko Wiśle Kraków. Awantura o piłkarza

Wisła Kraków toczy spór z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza o młodego piłkarza Marcina Grabowskiego, którego agentem jest Grzegorz Rasiak. 20-latek był wypożyczony do Termaliki z Wisły tylko do końca czerwca, a mimo tego dalej występuje w barwach "Słoni". O losie piłkarza zadecyduje Piłkarski Sąd Polubowny - poinformował portal sport.tvp.pl.

Umowa Marcina Grabowskiego z Wisłą była ważna do końca czerwca 2020 roku. Młody piłkarz przebywał w zespole z Niecieczy na zasadzie wypożyczenia także do 30 czerwca. 1 lipca Wisła liczyła, że powróci on do Białej Gwiazdy, ale tak się nie stało. W tym celu postanowiono wdrożyć specjalną klauzulę, na mocy której zostanie z nim przedłużony kontrakt o jeden rok.

Zobacz wideo "Poczekajmy z gratulacjami dla Legii. Piast wie, jak ograć Legię na finiszu"

Konflikt Wisły Kraków z Termaliką o młodego piłkarza

20-letni obrońca jest w tej chwili graczem Termaliki, o czym klub I ligi poinformował PZPN, przesyłając do siedziby związku specjalne pismo. - Termalica przesłała kontrakt piłkarza obowiązujący do 31 lipca, dlatego zawodnik jest uprawniony do gry – możemy przeczytać fragment komunikatu, cytowanego przez portal sport.tvp.pl.

Grabowski od 1 lipca występuje w Termalice, ale już nie jako gracz wypożyczony, tylko jako pełnoprawny piłkarz Niecieczy. Krakowski klub nie zgadza się z tą decyzję i zamierza walczyć o niego. - Mamy rozbieżne stanowiska co do jego sytuacji kontraktowej. Teraz czekamy, aż Piłkarski Sąd Polubowny rozstrzygnie ten spór – mówi nowy wiceprezes Wisły, Maciej Bałaziński w rozmowie z tvp.sport.pl

Z kolei Grzegorz Rasiak, który w przeszłości grał w reprezentacji z Kubą Błaszczykowskim, a obecnie agent młodego piłkarza uważa, że Wisła nie ma racji, aby domagać się powrotu Grabowskiego do Krakowa. - Kontrakt zawodnika z Wisłą wygasł 30 czerwca i nie został skutecznie przedłużony a zawodnik nie otrzymał propozycji aneksu. Naszym zdaniem od 1 lipca był wolnym zawodnikiem i podpisał nowy kontrakt z Termaliką - stwierdził Rasiak.

Warto wspomnieć, że kontrakt Grabowskiego z Wisłą był ważny do 30 czerwca, a wypożyczenie do Termaliki również obowiązywało do ostatniego dnia czerwca. Teraz całą sprawę rozstrzygnie Piłkarski Sąd Polubowny.

Przeczytaj także: