Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szokujące słowa prezesa Korony Kielce po spadku z ekstraklasy. "Najlepsza drużyna od czterech lat"

Korona Kielce spadła z PKO Ekstraklasy. Prezes Korony był gościem "Super Piątku" w Canal + Sport. Słowa Krzysztofa Zająca odbiły się szerokim echem wśród kibiców Korony.

Wisła Kraków odniosła trzecią wygraną z rzędu. Tym razem Biała Gwiazda pokonała na wyjeździe ŁKS Łódź 2:1. Wynik ten oznacza, że z Ekstraklasy spada Korona Kielce. Gościem programu "Super Piątek" w Canal + Sport przed meczem Korona - Arka był zaś prezes zdegradowanej Korony Kielce -  Krzysztof Zając.

Najlepsza drużyna w Kielcach od czterech lat?

Po reakcjach w social mediach łatwo jednak zauważyć, że słowa prezesa wprawiły kibiców w osłupienie.  - Ta drużyna jakościowo była naszą najlepszą od czterech lat. To na czym polegliśmy, to za mało charakteru i przywódców w tej drużynie oraz za dużo zawodników, którzy zadowalali się minimum - twierdzi z kolei Zając. 

Zobacz wideo

I dodawał - Stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, ale nie strzelaliśmy bramek. Nasza sytuacja pogarszała się z meczu na mecz, bo zawodnicy tracili pewność siebie. Jakościowo sztab trenerski był przekonany, że dają dużą jakość. 

Na razie nie wiadomo, czy Korona będzie w stanie grać w pierwszej lidze. Pojawiają się również głosy, że klub może ogłosić upadłość. Prezes stwierdził jednak, że Koronie to nie grozi. - Z oświadczenia, jakie otrzymaliśmy od jednego z członków rodziny właścicieli, wynika, że zostają na dobre i złe z Koroną Kielce. (...) Jestem przekonany, że upadłości nie będzie - powiedział Krzysztof Zając  na antenie Canal+.

Korona, która w tym sezonie zdobyła zaledwie 30 punktów i cztery mecze przed końcem sezonu straciła szanse na utrzymanie. Relacja z meczu z Arką Gdynia dostępna tutaj.

Więcej o: