Znamy drugiego spadkowicza z ekstraklasy! Wielkie emocje w meczu Wisły Kraków

Wisła Kraków odniosła trzecią wygraną z rzędu! Tym razem Biała Gwiazda pokonała na wyjeździe ŁKS Łódź 2:1. Wynik ten oznacza, że z Ekstraklasy spada Korona Kielce.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 9. minucie, gdy Jose Pirulo wbiegł w pole karne, minął Macieja Sadloka i niskim strzałem pokonał bramkarza. Wisła odpowiedziała dopiero doliczonym czasie pierwszej połowy. Fatalnym podaniem popisał się Jan Grzesik, piłkę przejął Chuca i zagrał prostopadłą piłkę do Alona Turgemana, który ładnym zwodem oszukał Arkadiusza Malarza. Jan Sobociński odepchnął w polu karnym Turgemana, a Izraelczyk wykorzystał jedenastkę i było 2:1 dla Wisły.

Chwilę później Biała Gwiazda mogła powiększyć przewagę. Maksymilian Rozwandowicz sfaulował w polu karnym Davida Niepsuja, a sędzia wskazał na wapno. Rafał Boguski jednak zmarnował karnego.

Wisła dzięki zwycięstwu awansowała na 12. lokatę i ma 44 punkty, czyli o 23 więcej niż ŁKS, który jest ostatni. Liderem PKO Ekstraklasy jest Legia Warszawa i najprawdopodobniej odbierze tytuł Piastowi Gliwice. Do końca ligi zostały cztery spotkania. ŁKS zagra teraz z Arką Gdynia, a Wisła zmierzy się z Koroną Kielce, która jest już pewna spadku (ŁKS też).