Grzegorz Rasiak wskazał nowego kandydata gry w reprezentacji. "Możemy mieć dużą pociechę"

Jak będzie pielęgnował swoje atuty piłkarskie, a na dodatek ćwiczył umiejętności techniczne i wykończenie akcji, to możemy mieć z niego dużą pociechę, jeśli chodzi o reprezentację - powiedział Grzegorz Rasiak o Bartoszu Białku w "Magazynie Sportowym".

Sportowa wersja czołgu, nowy Lewandowski, megapiłkarz - to tylko niektóre określenia Bartosza Białka. 18-latek z Zagłębia Lubin wyważył drzwi Ekstraklasy i już po kilku meczach wzbudził uwagę klubów z topowych europejskich lig. - Wszyscy w Zagłębiu życzymy Bartkowi takiej kariery, jaką zrobił Robert Lewandowski. Co więcej - myślę, że te porównania nie są wzięte z sufitu - mówi nam Adam Buczek, który prowadził Białka w rezerwach. W tym sezonie Białek rozegrał 17 meczów, strzelił osiem goli i ma trzy asysty.

Zobacz wideo Atalanta BC - Napoli 2-0. Skrót [ELEVEN SPORTS]

- To dopiero jego pierwszy sezon. Tak naprawdę zaczął dostawać szanse dopiero w październiku czy listopadzie. Jest jednak silny, potrafi sobie radzić tyłem do bramki i grać ciałem. Jak będzie pielęgnował swoje atuty piłkarskie, a na dodatek ćwiczył umiejętności techniczne i wykończenie akcji, to możemy mieć z niego dużą pociechę, jeśli chodzi o reprezentację. Widziałem go w meczu z Anglią, gdzie zdobył gola i był aktywny. Jego przykład pokazuje, że możemy u nas znaleźć typową „dziewiątkę” - powiedział Grzegorz Rasiak, były reprezentant Polski, w "Magazynie Sportowym".

Już teraz mówi się o możliwym letnim transferze 18-latka. I to transferze nie byle jakim, bo takim, na którym Zagłębie chce zarobić nawet 6-8 mln euro. Niedawno mówił o tym prezes klubu z Lubina, Artur Jankowski. Białkiem interesują się m.in. kluby niemieckie: Bayer Leverkusen i Schalke 04 Gelsenkirchen.

- W tym momencie nie widzę piłkarza, który mógłby przejść z ekstraklasy do jednej z czołowych pięciu lig w Europie i regularnie tam strzelać. Dwa lata temu takim zawodnikiem był na pewno Krzysztof Piątek, który pokazał, że może zdobywać wiele goli. Teraz nie dostrzegam jednak nikogo takiego - dodał Rasiak.

Więcej o: