Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Artur Boruc wróci do Legii Warszawa? "Zawsze jest tutaj mile widziany"

- Artur Boruc w Legii? Na pewno bardzo byśmy chcieli, bo to człowiek, który zawsze jest tutaj mile widziany. Problem w tym, że to mało realne - powiedział Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa.

- Wojciech Muzyk albo Radosław Cierzniak - Aleksandar Vuković na piątkowej konferencji prasowej nie chciał powiedzieć, kto zagra w bramce Legii przeciwko Lechowi (sobota, godz. 17.30). Wiadomo, że nie będzie to Radosław Majecki, który w poniedziałek już wyleciał do Monako. Wiadomo też, że Legia intensywnie szuka nowego bramkarza. Przede wszystkim doświadczonego. Wśród kandydatów przewija się nazwisko Artura Boruca, który grał w Legii w latach 1999-2005, a teraz jest bramkarzem Bournemouth. - Byłby to bardzo dobry ruch ze strony klubu, gdyby w tej chwili udało się go pozyskać - mówił niedawno o Borucu w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener bramkarzy Legii Krzysztof Dowhań.

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli [ELEVEN SPORTS]

Vuković o transferze Boruca

- Artur Boruc w Legii? Na pewno bardzo byśmy chcieli, bo to człowiek, który zawsze jest tutaj mile widziany. Jest bardzo ważną i istotną postacią dla Legii i jej historii. Problem w tym, że to mało realne. A jego sytuacja oraz fakt, że szukamy bramkarza, nie są ze sobą do końca powiązane - odparł Vuković. Po czym dodał: - Artur dalej rywalizuje na bardzo wysokim poziomie. Okej, gra ostatnio mniej, ale cały czas jest w Premier League. Jeżeli byłaby możliwość ściągnięcia go do Legii, na pewno byłaby to wartość dodana. Ale w momencie, gdy jest to tak mało realne, nie ma co tak dużo o tym mówić.

Legia o krok od mistrzostwa

Do końca sezonu zostały jeszcze cztery kolejki. Zespół Vukovicia jest już praktycznie pewny mistrzostwa, bo do odzyskania tytułu brakuje mu jednego punktu. Zdobyć może go już w sobotę w Poznaniu, gdzie Legia o 17.30 zagra z Lechem. - Nie szukamy planu minimum, tylko maksimum. Czyli w tej chwili do zgarnięcia jest 12 punktów i tak na to patrzymy. Chcemy o nie powalczyć. Zaczynając od soboty i meczu w Poznaniu - powiedział Vuković.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .