Cracovia podjęła bezprecedensowy krok ws. Janusza Gola. To koniec?

Wygląda na to, że Janusz Gol już więcej nie zagra w Cracovii. Klub postanowił wysłać go na przymusowy 3-tygodniowy urlop.

Janusz Gol jeszcze do niedawna był kapitanem Cracovii i odgrywał bardzo ważną rolę w zespole prowadzonym przez Michała Probierza. Po tym jak pomocnik nie zgodził się na obniżkę wynagrodzenia, która była konieczna ze względu na pandemię koronawirusa, jego sytuacja w zespole diametralnie się zmieniła.

Zobacz wideo Janusz Gol znika powoli z Cracovii. "Nie zasłużyłem na to. Taka była decyzja trenera" [SEKCJA PIŁKARSKA #51]

Gol odsunięty od zespołu i wysłany na urlop

34-latek zaczął być pomijany przy ustalaniu składu na ligowe mecze w ekstraklasie. Konflikt piłkarza z władzami Cracovii rozpoczął się w kwietniu. Gol jako jedyny z piłkarzy Cracovii nie porozumiał się z klubem w sprawie obniżki wynagrodzenia. W efekcie trener Michał Probierz pozbawił go funkcji kapitana

To jednak nie wszystko, ponieważ Gol przestał grać. Ostatni raz wystąpił w barwach Cracovii w wygranym 3:1 w Gdańsku meczu z Lechią, kiedy wszedł na murawę w 66. minucie.Później w kolejnych czterech meczach nie zagrał już ani jednej minuty. Od spotkania z Jagiellonią Białystok (21.06) nie znalazł się ani razu w kadrze meczowej. 

Cracovia poszła krok dalej i podjęła kolejną decyzję. Gol został wysłany na 3-tygodniowy przymusowy urlop, o czym pierwszy wspomniał portal sport.tvp.pl. Oznacza to, że w sezonie 2019/20 nie pojawi się już na boisku.

Gol o konflikcie z Probierzem

Nie zasłużyłem na to. Taka była decyzja trenera - mówił kilkanaście dni temu o swojej sytuacji w klubie w programie "Sekcja Piłkarska" w Sport.pl pomocnik Cracovii. Dodał, że nie wyjaśnił wciąż tej sytuacji z trenerem Probierzem. Ten zaś odpowiedział mu na konferencji prasowej: To wielkie kłamstwo. Jeżeli nie pamięta trzech rozmów indywidualnych ze mną, to może się zdarzyć. Ale jeśli nie pamięta czwartej rozmowy z trenerem Kurdzielem, to jest to dosyć przykre, że piłkarz tak się wypowiada.

Janusz gol ma ważny kontrakt z Cracovią do końca czerwca 2022 roku. W obecnym sezonie zagrał w 26 meczach i zdobył jednego gola.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.