Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Aleksandar Vuković podpisał nowy kontrakt! "Najczęściej powtarzane słowo w szatni Legii"

Aleksandar Vuković przedłużył kontrakt z Legią Warszawa. Nowa umowa serbskiego szkoleniowca obowiązywać będzie do czerwca 2022 roku.

Aleksandar Vuković pierwszym trenerem Legii Warszawa jest od kwietnia 2019 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Portugalczyka - Ricardo Sa Pinto. Mimo że Serbowi w poprzednim sezonie nie udało się wywalczyć mistrzostwa Polski, to stołeczny klub zdecydował o pozostawienia Vukovicia na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny.

Zobacz wideo "Legia nie wyrosła ponad ligę. Pokazują to kolejne mecze"

I swojej decyzji nie może żałować. Na cztery kolejki przed końcem obecnego sezonu ekstraklasy, Legia Warszawa ma 11 punktów przewagi nad kolejnymi w tabeli Piastem Gliwice oraz Lechem Poznań. Stołeczny klub jest o krok od osiągnięcia głównego celu, czyli zdobycia mistrzostwa Polski, więc Vuković otrzymał umowę, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2022 roku.

Vuković z nowym kontraktem. "Zespół to najczęściej powtarzane słowo w szatni Legii"

- Emocje, które są we mnie przed najważniejszym momentem sezonu, tonują to, co czuję w chwili przedłużenia kontraktu. Myślę o tym, jak najlepiej przygotować zespół do następnych meczów. Rok w roli trenera Legii pokazał, że mając pomysł i realizując go konsekwentnie, można zrobić wiele dobrego. Mam jednocześnie świadomość, że nie jesteśmy nawet w połowie drogi, gdzie chcielibyśmy zajść. Zdobycie mistrzostwa Polski to dopiero pierwszy etap rozwoju tej drużyny nie tylko w Polsce, ale też na tle Europy - powiedział Vuković, cytowany przez portal Legia.com.

- Decyzja o przedłużeniu kontraktu z trenerem Vukoviciem jest naturalna i - co najważniejsze - bardzo mocno uargumentowana. W czasie ostatniego roku rozwinęliśmy nie tylko umiejętności indywidualne naszych zawodników, ale i potencjał całego zespołu. Zespół to zresztą w dużej mierze dzięki pracy trenera chyba najczęściej powtarzane teraz słowo w szatni Legii - dodał dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski.

Serb prowadził zespół w 58 meczach notując bilans: 33 zwycięstwa, 12 remisów i 13 porażek. W obecnym sezonie ma też szansę zdobyć Puchar Polski, gdzie Legia w półfinale zagra z Cracovią

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .