Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arka Gdynia ma nowego prezesa. "Kolejny etap zaangażowania w klub"

Arka Gdynia ma nowego prezesa zarządu. Rada nadzorcza klubu powołała na to stanowisko Michała Kołakowskiego.

Do wtorku 30 czerwca prezesem Arki Gdynia był Radomir Sobaczak. W środę 1 lipca Rada Nadzorcza zdecydowała, że nowym szefem zarządu będzie Michał Kołakowski. - Objęcie funkcji wykonawczej w spółce jest dla mnie kolejnym etapem zaangażowania w klub. Pozwoli to na bezpośredni nadzór nad strukturami spółki, ich reorganizacją i usprawnieniem funkcjonowania. Przed nami wiele wyzwań. Jestem przekonany, że pozwoli to na skuteczniejszą realizację planu, który określony został po objęciu przeze mnie pakietu większościowego spółki - powiedział Kołakowski, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Zobacz wideo Nowy trener Arki: Nie boję się tej pracy, choć zdaję sobie sprawę, że podjąłem ryzyko

Nowe porządki w Arce Gdynia

Nowy prezes klubu jest od 8 maja także jego większościowym akcjonariuszem, posiadającym 75 procent akcji. Akcje klubu zostały odkupione wówczas od Dominika Midaka. Gdyński klub od dłuższego czasu miał poważne problemy finansowe, a Midak nie chciał dłużej w niego inwestować. Michał Kołakowski to syn znanego agenta piłkarskiego, Jarosława Kołakowskiego. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe o kierunku międzynarodowe prawo sportowe w szkole prawa i biznesu ISDE w Madrycie.

Po zmianie właściciela nowym trenerem Arki został Ireneusz Mamrot, który ostatnio pracował w Jagiellonii Białystok. Jego zadaniem jest utrzymanie zespołu w ekstraklasie. Arka po 33 kolejkach jest na szóstym miejscu w grupie spadkowej. Do bezpiecznej piątej pozycji traci osiem punktów. W najbliższej kolejce w piątek drużyna Mamrota zmierzy się z Koroną w Kielcach.

Przeczytaj też: