Legia Warszawa rozstaje się z trenerem. Odchodzi z klubu po 10 latach

Legia Warszawa poinformowała, że trener Piotr Kobierecki odchodzi z klubu. Szkoleniowiec od dwóch lat zajmował się zespołem rezerw. - Świadomie wkraczam w nowy etap pracy trenera - mówił cytowany w komunikacie warszawskiej drużyny.

- Dziękuję sztabowi, zawodnikom i pracownikom klubu za 10 lat spędzonych w Akademii Legii. Mam satysfakcję z tego, że prowadziłem piłkarzy, którzy obecnie są ważnymi postaciami pierwszego zespołu, a inni występują w najwyższych klasach rozgrywkowych - wskazywał Kobierecki. - Świadomie wkraczam w nowy etap pracy trenera - zaznaczył szkoleniowiec. 

Zobacz wideo AC Milan - AS Roma 2:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Piotr Kobierecki odchodzi z Legii Warszawa. Trener rezerw zrezygnował po 10 latach pracy w klubie

Trenerowi zespołu rezerw Legii podziękował dyrektor wykonawczy Akademii Piłkarskiej Legii, Richard Grootscholten. - Jestem przekonany, że zdobyte doświadczenie pozwoli mu na kontynuowanie kariery w innych miejscach pracy. Przed nami nowe wyzwania i wykorzystanie ogromnych możliwości, jakie da nam Legia Training Center - zapewnił. 

Piotr Kobierecki trzykrotnie - w 2015, 2016 i 2017 roku - zwyciężał w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów z zespołem U-19 warszawskiego klubu. Od 2018 roku pracował z rezerwami Legii. Zespół występował w III lidze, choć po zakończeniu tego sezonu rozgrywek długo miał nadzieję awansować na wyższy poziom rozgrywkowy. W tym sezonie awansował także do 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie przegrał z aktualnym mistrzem Polski, Piastem Gliwice.

Przeczytaj także:

Więcej o: