Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Boniek rozpętał burzę wpisem o wynikach wyborów. Poseł punktuje prezesa PZPN

Na wpis Zbigniewa Bońka na Twitterze dotyczący wyników wyborów prezydenckich w pierwszej turze, w bardzo mocny sposób zareagował poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. - "Panie prezesie. Dwoma z pięciu przymiotników konstytucyjnych wyborów są: równość - każdy głos jest równy; i powszechność - każdy dorosły obywatel ma prawo głosu" - napisał Bortniczuk na Twitterze.

Najpierw prezes PZPN, Zbigniew Boniek w dość ostry sposób odniósł się do wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich. Legendzie polskiego futbolu nie podoba się struktura wyborców Andrzeja Dudy.

Zobacz wideo Zawodnicy będą mniej zarabiać? "W Polsce wielu piłkarzy ma eldorado"

- Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne, w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska - napisał na Twitterze prezes PZPN.

Wpis Bońka wywołał lawinę komentarzy ze strony internautów, którzy nie do końca zgadzają się z kontrowersyjnym wpisem prezesa. W ciągu pierwszych 20 minut tweet doczekał się aż 600 odpowiedzi.

Poseł Porozumienia wdał się w ostrą dyskusję z prezesem PZPN

Do słów Bońka postanowił odnieść się również poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. - "Panie Prezesie... dwoma z pięciu przymiotników konstytucyjnych wyborów są: RÓWNOŚĆ - każdy głos jest równy; i POWSZECHNOŚĆ - każdy dorosły obywatel ma prawo głosu. Wykształceni, z dużych miast - w poczuciu wyższości, często o tym zapominają. PS. Obraził Pan chyba rzesze kibiców" - napisał Bortniczuk na swoim koncie na Twitterze.

Na odpowiedź Bońka nie trzeba było długo czekać. - "Panie Kamilu proszę się nie podniecać. Na Pana głosowało 0,05 procenta ludzi uprawnionych w wyborach parlamentarnych..... proszę o tym pamiętać, a nie krzyczeć na TT. Ukłony dla wsi polskiej, emerytów i ludzi po podstawówce. Stwierdzenie faktów nikogo nie obraża, proste" - napisał Boniek.

Poseł nie zamierzał przestawać i po raz kolejny wyprowadził ripostę. - "Coś Pan pomylił prezesie. Po 1. W okręgu 21. głosowało na mnie ponad 4 procent uprawnionych (prawie 17 tys.), a to jest wynik co najmniej przyzwoity. Po 2. nie krzyczałem :) Po 3. stwierdzenie faktu nie byłoby niczym złym, ale Pan wyraźnie ten fakt ocenił. Ukłony ;)" - zakończył Bortniczuk.

Jak głosowali Polacy?

Boniek odniósł się zapewne do struktury wyborców Andrzeja Dudy, który wygrał pierwszą turę wyborów, uzyskując przy tym 43,5 procent głosów polskich wyborców. Wśród nich było aż 69,4 procent wyborców z wykształceniem podstawowym.  Duda uzyskał także 65,5 procent poparcia wśród wyborców z wykształceniem zasadniczym - dane za IPSOS. W grupie emerytów i rencistów Duda - według sondażu - zdobył zaś 60,4 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski - 29,8 procent. 

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

Przeczytaj także: