Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Artur Boruc może wrócić do Legii. Trener bramkarzy: Byłby to bardzo dobry ruch

- Byłby to bardzo dobry ruch ze strony klubu, gdyby w tej chwili udało się pozyskać Artura. Teraz kończy się jego kontrakt z Bournemouth, które walczy o utrzymanie. Jeśli klub zostanie w Premier League, to wiem, że Anglicy wykazywali chęć przedłużenia z nim kontraktu o rok. Nic nie jest jednak jeszcze rozstrzygnięte - powiedział Krzysztof Dowhań, cytowany przez "Przegląd Sportowy". Trener bramkarzy Legii odpowiedział w ten sposób na pytanie o mozliwy powrót Artura Boruca do Legii Warszawa.

Spotkaniem zremisowanym 1:1 z Piastem Gliwice Radosław Majecki pożegnał się w weekend z Legią Warszawa. Utalentowany 20-latek zimą podpisał kontrakt z AS Monaco, do którego przeniesie się podczas letniego okna transferowego. Wicemistrzowie Polski intensywnie szukają więc jego następcy.

Zobacz wideo "Legia nie wyrosła ponad ligę. Pokazują to kolejne mecze"

Legia szuka bramkarza. Możliwy wielki powrót. "Byłby to dobry ruch"

W niedzielę Piotr Koźmiński z "Super Expressu" poinformował, że jednym z kandydatów do zastąpienia Majeckiego jest 40-letni Artur Boruc, były bramkarz Legii, obecnie występujący w angielskim Bournemouth."To mógłby być ciekawy ruch zarówno pod względem sportowym, jak i wizerunkowym. Sam Boruc wielokrotnie deklarował przywiązanie do klubu i to, że nie wyklucza zakończenia kariery tutaj. Może więc to dobry moment?" - napisał Koźmiński.

Teraz pomysł z powrotem Boruca skomentował Krzysztof Dowhań, trener bramkarz Legii. – Byłby to bardzo dobry ruch ze strony klubu, gdyby w tej chwili udało się pozyskać Artura. Teraz kończy się jego kontrakt z Bournemouth, które walczy o utrzymanie. Jeśli klub zostanie w Premier League, to wiem, że Anglicy wykazywali chęć przedłużenia z nim kontraktu o rok. Nic nie jest jednak jeszcze rozstrzygnięte - przyznał Dowhań, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Dowhań ocenił także, czy zaawansowany wiek Boruca nie byłby w tym przypadku przeszkodą. – Myślę, że te 40 lat to nie jest dyskredytujący wiek dla bramkarza, szczególnie kiedy tak jak Artur nie odnosił zbyt wielu kontuzji. Po względem fizycznym dałby radę. Motywacja, że wraca do Legii, do klubu, z którego ruszył w świat, sprawiłaby, że jeszcze na jakiś czas wystarczyłoby mu paliwa - powiedział jeden z trenerów stołecznego klubu.

Boruc w swoim obecnym klubie występuje od lipca 2015 roku. Łącznie w ligach zagranicznych gra już 14 lat. W karierze występował m.in. w Celticu Glasgow, Fiorentinie, Southampton, a ostatnio w Bournemouth.

Przeczytaj także: