Cracovia wygrała i walczy o puchary. Ścisk w tabeli

Cracovia pokonała 2:1 Pogoń Szczecin w meczu kończącym 33. kolejkę ekstraklasy. Piłkarze Michała Probierza dzięki zdobyciu trzech punktów w grupie mistrzowskiej, włączyli się do walki o europejskie puchary. Była to dopiero druga wygrana Cracovii w rundzie wiosennej.

Cracovia przed meczem z Pogonią Szczecin w rundzie wiosennej od 22 lutego,  prezentowała koszmarną formę. Zespół z Krakowa wygrał tylko jeden mecz z Lechią Gdańsk 3:1, natomiast wcześniej przegrał aż sześć razy z rzędu. W kolejnych trzech meczach nie zdobył ani razu kompletu punktów. Natomiast Pogoń miała niewiele lepszą formę. Zespół Kosty Runjaicia ostatni raz zwyciężył 6 czerwca,a potem na zmianę przeplatał remisy z porażkami.

Mecz był zapowiadany jako starcie na dnie grupy mistrzowskiej. W 22. minucie Dawid Stec stracił piłkę przed polem karnym, przejął ją Florian Loshaj i dośrodkował wzdłuż bramki. Tor lotu piłki niefortunnie przeciął obrońca Pogoni, Benedikt Zech, który wpakował samobója. Pogoń mogła wyrównać pod koniec pierwszej połowy, ale strzał Sebastiana Kowalczyka uderzył w słupek.

W 76. minucie na 2:0 dla gospodarzy podwyższył Pelle Van Amersfoort. Holender wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Mateusza Wdowiaka i skierował ją do bramki. Interwencja Dante Stipicy miała miejsce za linią bramkową. Gości stać było tylko na honorowe trafienie. W 91. minucie Ricardo Nunes strzałem w krótki róg zaskoczył Hrosso.

Cracovia w grze o europejskie puchary

Cracovia odniosła cenną wygraną 2:1 i dalej pozostaje w grze o udział w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów. Obecnie zespół Michała Probierza zajmuje 6. miejsce z 49 pkt. i traci cztery do czwartego Śląska Wrocław oraz pięć do trzeciego Lecha Poznań i drugiego Piasta Gliwice. Natomiast Pogoń jest ostatnia w grupie mistrzowskiej i ma na koncie 46 punktów.