Konflikt piłkarzy Śląska i Lecha przeniósł się do internetu. "Nie płacz"

Emocje po meczu Śląska Wrocław z Lechem Poznań (2:2) nie opadają. Dani Ramirez i Krzysztof Mączyński wciąż prowadzą w mediach społecznościowych dyskusję dot. faulu, którego dopuścił się polski pomocnik.

Krzysztof Mączyński został ukarany żółtą kartką w 56. minucie spotkania. Sędzia wstrzymał mecz po ostrym faulu pomocniku Lecha Poznań podczas walki o piłkę. Polak trafił w kolano Daniego Ramireza, a Hiszpan poruszył temat w mediach społecznościowych. Na odpowiedź Krzysztofa Mączyńskiego nie trzeba było długo czekać.

"Tylko żółta kartka?" - zapytał Dani Ramirez. "Nie płacz przyjacielu, to jest piłka nożna" - odpowiedział Krzysztof Mączyński

Krzysztof Mączyński w konflikcie z piłkarzami Lecha Poznań. Dziennikarz komentuje sytuację

Jest to kolejna wymiana zdań między Krzysztofem Mączyńskim a piłkarzami Lecha Poznań. W ostatnich tygodniach kilkoma tweetami pomocnik Śląska wymienił się z Poznaniakiem, Tymoteuszem Puchaczem, który skomentował transfer 33-latka z Wisły Kraków do Legii Warszawa. Na słowa Krzysztofa Mączyńskiego odpowiedział dziennikarz Przeglądu Sportowego, Łukasz Grabowski.

Jestem ciekaw, czy jak panu tak ktoś wjedzie, to też tak ochoczo pan przyklaśnie, wstanie, otrzepie się i powie: luz, ziomo, to futbol. Świetny wślizg. Jeśli tak, spoko.

- czytamy w tweecie dziennikarza.

Dani Ramirez nie odniósł żadnej kontuzji spowodowanej faulem Krzysztofa Mączyńskiego. Piłkarz zagrał do 71. minuty spotkania, a następnie zmienił go Juliusz Letniowski. Żółta kartka przyznana w meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy jest dziesiątą tego rodzaju karą przyznaną pomocnikowi Śląska Wrocław w tym sezonie. Były reprezentant Polski odegrał także ważną rolę w całym spotkaniu. 33-letni piłkarz asystował przy obydwu bramkach dających remis w spotkaniu.