Lech ma problem przed hitem Ekstraklasy. Potężne osłabienie w meczu z Legią

Lech Poznań zremisował 2:2 na wyjeździe z Śląskiem Wrocław i stracił swojego napastnika. Christian Gytkjaer nie zagra w następnym meczu drużyny Dariusza Żurawia, z Legią Warszawa przez czwartą żółtą kartkę, którą pokazał mu sędzia sobotniego meczu Tomasz Kwiatkowski.

Christian Gytkjaer w zremisowanym 2:2 meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław był na murawie przez 76 minut i zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu, w siedemnastej minucie. Później zmienił go Timur Żamaletdinow. W 55. minucie sędzia Tomasz Kwiatkowski pokazał duńskiemu napastnikowi czwartą żółtą kartkę w tym sezonie, przez co zabraknie go w kolejnym meczu ekstraklasy.

Lech ma problem. Gytkjaer nie zagra w kluczowym spotkaniu!

W nim Lech zagra u siebie przeciwko Legii Warszawa. To spotkanie, które może zadecydować o losie mistrzostwa Polski. Legia, żeby zdobyć tytuł, musi wygrać lub zremisować. Absencja Gytkjaera będzie dla Lecha sporym osłabieniem. Drużyna z Poznania wciąż walczy o udział w kwalifikacjach do Ligi Europy i ewentualne wicemistrzostwo kraju.

Gytkjaer nie będzie mógł też powiększyć swojego prowadzenia nad Jorge Felixem w klasyfikacji strzelców ekstraklasy. Zawodnik Lecha ma w niej już 21 trafień po 33 meczach, a Hiszpan traci do niego sześć goli. Trzecia pozycja przypada na razie trzem zawodnikom - Igorowi Angulo, Damjanowi Boharowi i Jarosławowi Niezgodzie, który zimą przeniósł się do Portland Timbers grającego w lidze MLS.