Żona piłkarza Lecha Poznań zarobi miliony! Pierwszy taki kontrakt w historii

Milion dolarów za sezon, czyli tyle, ile dostają najlepsi piłkarze i umowa aż na 10 lat. Ada Hegerberg, pierwsza zdobywczyni Złotej Piłki w historii i prywatnie żona Thomasa Rogne z Lecha, podpisała historyczny kontrakt z amerykańską firmą Nike.

Historyczny, bo największy w historii kobiecego futbolu. I bardzo długi, bo na kolejne 10 lat. Żona Thomasa Rogne z Lecha zmieniła właśnie indywidualnego sponsora. Po sześciu latach rozstała się z firmą Puma i związała z Nike. - To kolejny ogromny krok w mojej karierze - powiedziała Ada Hegerberg, która od nowego sponsora - według informacji AFP - rocznie otrzymywać ma milion euro. Czyli podobną kwotę, jaką Nike płaci Sergio Ramosowi czy Raheemowi Sterlingowi.

Zobacz wideo Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Kolejny gol Polaka w Bundeslidze [ELEVEN SPORTS]

"Pierwsze buty piłkarskie jakie miałam, to właśnie Nike"

Hegerberg jest piłkarką Olympique Lyon i jej kontrakt z tym zespołem szacowany jest na 400 tysięcy euro (Thomas Rogne w Lechu zarabia ok. 250 tys. euro). A Nike jest kolejnym jej sponsorem, bo 24-letnia Norweżka, która jest pierwszą zdobywczynią Złotej Piłki (2018 rok), ma też podpisane umowy Hublotem, MasterCard i Danone. - To dla mnie nie tylko wielki krok, ale też bardzo emocjonujący moment, bo pierwsze buty piłkarskie jakie miałam, to właśnie Nike - powiedziała Hegerberg, która miała też ofertę z Adidasa.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Agora SA