Dramat Wisły Kraków. Błaszczykowski może nie zagrać do końca sezonu! Są wstępne ustalenia

Kuba Błaszczykowski nie dokończył meczu z Górnikiem Zabrze. Wisła wygrała 1:0, ale straciła swego kapitana. Pomocnikowi przytrafiła się dobrze mu znana kontuzja, która może oznaczać dla niego koniec sezonu.

Według wstępnych informacji Błaszczykowski po trzydziestu minutach gry doznał urazu mięśnia dwugłowego uda. Po jednym z przegranych pojedynków biegowych musiał opuścić boisko. Zmienił go Rafał Boguski. Kapitan Wisły nie miał wesołej miny. To był ból w nodze, który dobrze zna. Problemy z mięśniem dwugłowym uda miał już nie raz w prawej, jak i w lewej nodze.

Zobacz wideo Wolfsburg - Bayern Monachium 0:4. Robert Lewandowski na 0:3 [ELEVEN SPORTS]

To może być koniec sezonu Błaszczykowskiego

Dokładną diagnozę będzie można postawić po niedzielnym lub poniedziałkowym badaniu USG. Prawdopodobnie zostanie wykonany też rezonans magnetyczny. To, czy w tym sezonie Błaszczykowskiego zobaczymy jeszcze na boisku, zależy od stopnia kontuzji. W przypadku naciągnięcia czeka go kilkanaście dni przerwy. W przypadku naderwania jest to zwykle kilka tygodni odpoczynku. Choć wszystko też zależy od stopnia uszkodzeń (są trzy stopnie).

Biorąc pod uwagę, że Wisła kończy sezon 18 lipca, to w przypadku naderwania mięśnia Kuba w nim już raczej nie wystąpi. Być może nie będzie takiej potrzeby. "Biała Gwiazda" może zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie za tydzień w meczu z ŁKS-em, który ostatnio jest dostarczycielem punktów. Forsowanie Błaszczykowskiego może zwyczajnie nie mieć sensu.

Więcej o: