Pięć goli w meczu o utrzymanie w Ekstraklasie! Wielkie emocje w Bełchatowie

Raków Częstochowa pokonał w Bełchatowie Arkę Gdynia 3:2 w pierwszym meczu 33. kolejki ekstraklasy. Ta porażka komplikuje sytuację Arki w walce o utrzymanie.

Mecz w Bełchatowie zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Po Arce widać było trudy ostatnich dni. Drużyna Ireneusza Mamrota we wtorek wyszarpała zwycięstwo z Zagłębiem Lubin (3:2) i już w piątek o godzinie 18:00 rozpoczęła walkę o kolejne punkty. Gdynianie nie byli już tak energicznym zespołem, jak trzy doby temu.

Raków wykorzystał niemrawą postawę Arki. W 29. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Petr Schwarz, piłka po drodze odbiła się od Macieja Jankowskiego i Kamila Piątkowskiego, któremu ostatecznie zapisano bramkę. 14 minut później David Tijanić wyłożył piłkę Schwarzowi, który precyzyjnym, plasowanym strzałem sprzed pola karnego pokonał Marcina Staniszewskiego. Raków do przerwy mógł prowadzić wyżej. Mógł, jednak doskonałą okazję fatalnie zmarnował Tomas Petrasek, który znalazł się sam przed bramką na 11. metrze, jednak strzelił obok niej.

Chociaż drugą połowę też lepiej zaczęli gospodarze, to bramkę kontaktową zdobyła Arka. W 56. minucie z prawej strony w pole karne Rakowa dośrodkował Mateusz Młyński, na piłkę szedł Marcus Vinicius, jednak uprzedził go Patryk Kun, który pokonał własnego bramkarza. Dziewięć minut później dośrodkowanie Piątkowskiego na trzeciego gola dla gospodarzy zamienił Kamil Kościelny.

Mimo że zespołem lepszym w Bełchatowie był Raków, to Arka się nie poddawała. W 81. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Michał Nalepa, piłkę przedłużył Oskar Zawada, a do bramki wbił ją Vinicius. Chociaż gdynianie do końca walczyli o remis, to do domów ostatecznie wracają bez punktów.

Po 33 kolejkach Raków zajmuje 9. miejsce w tabeli z 50 punktami na koncie i jest już pewny utrzymania w ekstraklasie. Arka jest na 14. pozycji z dorobkiem 33 punktów. Drużyna Mamrota traci pięć punktów do Wisły Kraków, która w sobotę zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.