Pracownik Arsenalu blisko Wisły Kraków. Potężne wzmocnienie krakowskiego klubu?

Jak informuje portal SportoweFakty, Wisła Kraków bardzo poważnie rozważa zatrudnienie Tomasza Pasiecznego w roli dyrektora sportowego krakowskiego klubu. Pasieczny od wielu lat pracuje jako skaut Arsenalu i jest odpowiedzialny głównie za rynek Europy Wschodniej.

Wisła Kraków od połowy 2019 roku pozostaje bez dyrektora sportowego, po tym jak z tej roli zrezygnował Arkadiusz Głowacki. Legendarny piłkarz krakowskiego klubu zajął się organizacją pracy skautingu Wisły, a rola dyrektora sportowego została rozłożona na kilka osób.

Możliwe jednak, że wkrótce Wisła pozyska naprawdę wartościowego pracownika na to stanowisko. Sportowe Fakty informują, że może to być Tomasz Pasieczny, który od 2014 roku pełni funkcje skauta Arsenalu. 34-latek odpowiada za region Europy Wschodniej, w którym znajduje piłkarzy, którzy mogą trafić do Arsenalu. To właśnie za jego pracy do Londynu trafił np. Krystian Bielik, obecny reprezentant Polski. 

Zobacz wideo

Bogate CV skauta Arsenalu

Pasieczny w swojej karierze był już między innymi dyrektorem sportowym Cracovii w latach 2012/2013, a także skautem West Bromwich Albion. Może się także pochwalić ukończeniem prestiżowych studiów FIFA Master, które dają mu legitymację do pracy na najważniejszych stanowiskach w futbolu

Wisła Kraków mocno wzmacnia swoje szeregi organizacyjne. W ostatnich kilku tygodniach do klubu trafili m.in Krzysztof Kołaczyk, który przejął opiekę nad akademią krakowskiego klubu. Wiceprezesem Wisły został za to Maciej Bałaziński. Znany prawnik i specjalista ds. prawa sportowego. Jest także sędzią w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie. Był również członkiem Wydziału Dyscypliny PZPN i członkiem Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN.

Więcej o: