Wisła Kraków wyszarpała zwycięstwo! Błaszczykowski ciągnie klub do utrzymania

Wisła Kraków pokonała Wisłę Płock 1:0 w meczu 32. kolejki ekstraklasy. Zwycięstwo gospodarzom dał Jakub Błaszczykowski. W innym meczu grupy spadkowej ŁKS Łódź przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 1:3 i stracił matematyczne szanse na utrzymanie w ekstraklasie.

W Krakowie gospodarze zmierzyli się z Wisłą Płock. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Strzelili jednego gola, gdy rzut karny wykorzystał Jakub Błaszczykowski w 19. minucie. Sędzia podyktował ten stały fragment gry, bo piłkę ręką zagrał we własnym polu karnym Michal Marcjanik.

Wisła mogła prowadzić wyżej, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Alon Turgeman. Izraelczyk skiksował, mając naprzeciw siebie tylko bramkarza gości. Wisła Płock w pierwszej połowie zagroziła poważnie gospodarzom tylko raz. Karol Angielski otrzymał trudne podanie w 25. minucie, obrócił się efektownie z piłką i oddał strzał z ostrego kąta. Mateusz Lis obronił to uderzenie, a koledzy Angielskiego nie zdążyli do dobitki. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Ważne zwycięstwo Wisły Kraków

W drugiej odsłonie gry Wisła Płock próbowała doprowadzić do remisu, ale jej ataki były zbyt czytelne dla obrony gospodarzy. Najlepszą sytuację goście stworzyli sobie w 79. minucie gdy po dośrodkowaniu z prawej strony z piłką minął się Dominik Furman.

Dzięki temu zwycięstwu Wisła Kraków przybliżyła się do utrzymania w ekstraklasie. Jest nadal na piątym miejscu w grupie spadkowej (38 pkt), a nad szóstą Arką ma pięć punktów przewagi. Wisła Płock jest na czwartej pozycji i o punkt wyprzedza drużynę z Krakowa.

Koniec marzeń ŁKS-u o utrzymaniu

W drugim wieczornym spotkaniu grupy spadkowej ekstraklasy ŁKS Łódź przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 1:3. Po tej kolejce ekipa z Łodzi straciła już szanse na utrzymanie w ekstraklasie. Do bezpiecznego miejsca traci 17 punktów, a do końca sezonu pozostało tylko pięć kolejek. ŁKS jest na ostatnim, ósmym miejscu w tabeli i ma tylko 21 punktów. Górnik po tym zwycięstwie awansował na pierwsze miejsce (47 pkt).