Legia Warszawa ucieka rywalom w walce o mistrzostwo! Nie dała szans Śląskowi

Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław 2:0 po dwóch golach Valeriania Gwilii i umocniła się na pozycji lidera ekstrakalsy. Obecnie zespół Aleksandara Vukovicia ma aż 10 punktów przewagi nad mistrzem Polski, Piastem Gliwice.

Na grząskiej murawie oba zespoły rozpoczęły dość spokojnie. Na pierwszą ciekawą sytuację trzeba było czekać do 7. minuty, kiedy Jose Kante po ładnym zagraniu Luquinhasa z ostrego kąta oddał celny strzał na bramkę Putnockiego, który nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

W 16. minucie Paweł Wszołek posłał precyzyjne podanie z prawej strony prosto na nogę Valeriana Gwilii. Strzał Gruzina pewnie wybronił golkiper Śląska. W 24. minucie swoją szansą miał Krzysztof Mączyński, były zawodnik Legii. Pomocnik przymierzył z dystansu, ale jego uderzenie przeleciało nad bramką Majeckiego.

Dwie kontuzje w Legii Warszawa

W pierwszej połowie dwóch piłkarzy Legii odniosło kontuzje. Najpierw Jose Kante powracający do podstawowego składu pierwszy raz po restarcie rozgrywek musiał opuścić boisko już w 32. minucie. Jego miejsce zajął Thomas Pekhart. A tuż przed końcem pierwszej części gry urazy nabawił się jeden z najlepszych piłkarzy wicemistrza Polski po wznowieniu sezonu, Marco Vesović, który miał problemy z kolanem.

W 36. minucie kolejny atak Legii przyniósł skutek. Paweł Wszołek dośrodkował z prawej flanki w pole karne. Piłka odbiła się od kilku zawodników i ostatecznie spadła pod nogi Valeriana Gwilii, który pewnym uderzeniem pokonał Matusa Putnockiego. Dla pomocnika Legii był to 6. gol w lidze w trwającym sezonie.

Dublet Gwilii. Legia powiększyła przewagę nad Piastem Gliwice

W  54. minucie Paweł Wszołek wykonał kolejne dobre dośrodkowanie w pole karne, gdzie w powietrze wyskoczył Thomas Pekhart. Czech zgrał piłkę głową do nadbiegającego Gwilii, a ten pewnie wykończył akcję.

W 76. minucie Pekhart został sfaulowany przez Zivulicia, dla którego była to już druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona. Ostatni kwadrans Śląsk musiał grać w osłabieniu. Goście przez całe spotkanie nie oddali ani jednego celnego uderzenia na bramkę Majeckiego. Z kolei gospodarze spokojnie kontrolowali mecz i ostatecznie pewnie pokonali ekipę Lavicki 2:0.

Legia po tym zwycięstwie powiększyła przewagę w tabeli nad drugim Piastem Gliwice do 10 punktów. Zespół Aleksandara Vukovicia jest w niezwykle komfortowej sytuacji na sześć kolejek przed końcem sezonu 2019/20. Z kolei Śląsk Wrocław spadł na czwarte miejsce i traci trzy punkty do trzeciego Lecha Poznań.