Zaczął się rozpad Korony Kielce! Trzech piłkarzy odsuniętych od drużyny. Muszą odejść

Bojan Cecarić, Matej Pucko oraz Uros Duranović zostali odsunięci od treningów z Koroną Kielce. Klub nie przedłuży też nimi wygasających 30 czerwca kontraktów.

W piątek Korona Kielce w dramatycznych okolicznościach przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:3. Mimo że drużyna Macieja Bartoszka prowadziła w tym meczu 2:1 od 79. minuty po golu Grzegorza Szymusika, to ostatecznie do domu wróciła bez punktów. W 87. minucie samobójczego gola strzelił Ognjen Gnjatić, a w piątej minucie doliczonego czasu gry decydującą bramkę zdobył Igor Angulo.

Wynik tego meczu oznacza, że Korona jest w coraz trudniejszej sytuacji w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Zespół Macieja Bartoszka ma na koncie 30 punktów i traci pięć "oczek" do zajmującej bezpieczną pozycję Wisły Kraków, która w sobotę zagra w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa.

W sobotę rozpoczęły się personalne czystki w Koronie. Rzecznik prasowy klubu, za pośrednictwem Twittera poinformował, że Bojan Cecarić, Matej Pucko oraz Uros Duranović zostali odsunięci od treningów z pierwszym zespołem i klub nie przedłuży z nimi kontraktów, które wygasają 30 czerwca.

Cecarić trafił do Korony zimą na zasadzie wypożyczenia z Cracovii. Pomocnik zdążył wystąpić w siedmiu meczach. Duranović został zawodnikiem Korony przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Napastnik z Czarnogóry w 20 występach ligowych nie zdobył żadnej bramki. Pucko zaś spędza w Koronie drugi sezon. Pomocnik rozegrał w klubie 57 meczów ligowych, w których strzelił sześć goli.