Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Christian Gytkjaer nie trafi do Legii. "To jakaś bzdura". Dwie opcje piłkarza Lecha

Wyjaśniła się przyszłość Christiana Gytkjaera, lidera klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy. Spekulacje dotyczące transferu Duńczyka zostały przerwane. Jak informują media, piłkarz ma dwie opcje. Albo zostanie w Lechu Poznań, albo odejdzie do zagranicznego klubu.

Legia Warszawa nie podejmuje kroków w związku z pozyskaniem Christiana Gytkjaera. Przenosiny napastnika do stolicy kraju to "jakaś bzdura" - przekazał Piotr Koźmiński, który powołał się na osobę wysoko postawioną w klubie ze stolicy. Dodatkowo Duńczyk złożył obietnicę kibicom z Poznania. - Obiecałem Lechowi Poznań, że poinformuję go gdyby coś w tej kwestii się wydarzyło, ale na dzisiaj nie wiem, co się wydarzy - przyznał w rozmowie z "Lech TV" napastnik Lecha Poznań. 

Zobacz wideo Janusz Gol wskazał najlepszego piłkarza i dwie najlepsze drużyny ekstraklasy [SEKCJA PIŁKARSKA #51]

Christian Gytkjaer nie trafi do Legii Warszawa, napastnik prawdopodobnie wyjedzie z Polski

O możliwym przejściu napastnika do innego kraju informuje "Przegląd Sportowy". Zdaniem mediów jedynymi klubami, które będą w stanie sprostać wymaganiom napastnika, są drużyny zza granicy. Piłkarz żąda kontraktu w wysokości miliona euro rocznie. 

- Wciąż nie rozstałem się z Lechem i nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, gdzie będę grał w przyszłym sezonie. Zdaję sobie sprawę, że to dobry moment, by spróbować swoich sił w mocniejszej lidze, ale wciąż nie prowadzę konkretnych rozmów z żadnym klubem i na ten moment wszystko jest możliwe - przyznał kilka dni temu w rozmowie z "Super Expressem" napastnik Lecha Poznań

Obecnie Duńczyk pozostaje piłkarzem Lecha Poznań do 31 lipca bieżącego roku. Napastnik zagrał w 31 meczach obecnego sezonu, zdobywając 23 gole oraz notując cztery asysty. Pozycję lidera w klasyfikacji strzeleckiej PKO Ekstraklasy, 30-latek zdobył dzięki hat-trickowi zdobytemu w meczu z Koroną Kielce.