PZPN dodatkowo ograniczył liczbę kibiców na meczu ekstraklasy

W najbliższy weekend na stadiony ekstraklasy wrócą kibice, ale tylko w ograniczonym zakresie. Jeszcze mniej będzie ich w Zabrzu, o czym poinformował prezes Górnika. To decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że mecze ekstraklasy po wznowieniu rozgrywek odbywają się bez udziału kibiców. To się jednak zmieni już od najbliższego weekendu. Od piątku 19 czerwca, zgodnie z rozporządzeniem polskiego rządu, na trybuny będą mogli wchodzić kibice. Zasada jest taka, że wypełnią maksymalnie 25 procent pojemności danego stadionu. Jeszcze większe ograniczenia dotyczyć będą stadionu Górnika Zabrze.

Zobacz wideo Leśnodorski prezesem PZPN? "Potrafi podejmować trudne decyzje"

Dodatkowe ograniczenia na stadionie Górnika Zabrze

- PZPN ograniczył nam liczbę widzów z 6 000 do 4 600. Chodzi o to, że krzyżują nam się drogi między strefami - przekazał prezes Górnika, Dariusz Czernik, cytowany przez "Dziennik Zachodni".

Nie jest pewne, czy na stadion Górnika w ogóle będą mogli wejść kibice. Obiekt położony jest na Śląsku, który w tym momencie jest rejonem, który notuje najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. - Ostatnie słowo należy do wojewody. Wniosek został złożony, czekamy na odpowiedź - dodał Czernik.

Najbliższe spotkanie na własnym stadionie Górnik rozegra już w piątek. Z kibicami lub bez zmierzy się z Koroną Kielce w pierwszym spotkaniu grupy spadkowej. Po fazie zasadniczej ekipa z Zabrza zajęła 9. miejsce w tabeli i musi walczyć o utrzymanie. Korona jest na 14. pozycji. Fani Górnika mogą być jednak w dobrych nastrojach, bo ich drużyna sprawiła w ostatni weekend sporą niespodziankę, ogrywając u siebie prowadzącą w lidze Legię Warszawa 2:0. 

Przeczytaj też:

Więcej o: