Jest pierwsza zgoda na wpuszczenie kibiców na trybuny w Ekstraklasie. Dostał ją klub ze Śląska

Piast Gliwice jest pierwszym klubem w Polsce, który dostał zgodę, aby jego mecze w ekstraklasie odbywały się z udziałem publiczności (25 proc. wypełnienia stadionu) - poinformował rzecznik prasowy śląskiego zespołu na Twitterze oraz mistrz Polski na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Kibice mieli wrócić na trybuny ekstraklasy 19 czerwca. Kilka dni temu Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem sport.onet.pl zdradził, że niekoniecznie musi się tak stać. Termin może zostać przesunięty ze względu na koronawirusa, który nie odpuszcza. - Obecnie sytuację mamy taką, że notujemy rekordowe liczby zachorowań. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem - powiedział prezes PZPN.

Zobacz wideo Piotr Parzyszek: Już czytałem, że Piast już wie jak się goni. Nie ukrywam, chcemy gonić

Pierwszy klub w Polsce ze zgodą na wejście kibiców na stadion

Rzecznik prasowy Piasta Gliwice poinformował, że klub mający swoją siedziby przy ul. Okrzei 20 jako pierwszy w Polsce otrzymał zezwolenie na wpuszczenie widzów na swój stadion. - PZPN zaakceptował wniosek Piasta o organizację meczów z udziałem publiczności do 25% poj. stadionu! Piast jest pierwszym klubem ze zgodą! Brawo dla naszego działu org. i bezp. za projekt, który został określony jako wzorowy! Jeszcze decyzja wojewody i widzimy się na Okrzei! - napisał Karol Młot na Twitterze.

Decyzja ta może dziwić, ponieważ to właśnie Śląsk został najbardziej dotknięty w Polsce przez pandemię koronawirusa. Głównymi ogniskami zakażenia są w tym regionie kopalnie (w sumie aż 12 na Górnym Śląsku). Dotychczas odnotowano na Śląsku aż 10 335 przypadków zakażenia (stan na 11.06) ze wszystkich 28 201 w kraju. 

Więcej o: