Piast niespodziewanie traci punkty. Kapitalna sytuacja dla Legii Warszawa

We wtorkowym spotkaniu 29. kolejki PKO ekstraklasy Piast Gliwice bezbramkowo zremisował z Górnikiem Zabrze i tym samym jego szansę na obronę mistrzostwa Polski są już tylko iluzoryczne.

Kilka dni temu Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 3:1 i odskoczyła Piastowi Gliwice na osiem punktów, dlatego wtorkowe spotkanie mistrzów Polski z Górnikiem Zabrze było niezwykle istotne dla drużyny Waldemara Fornalika, jeśli wciąż marzyła o obronie trofeum.

Piast mógł objąć prowadzenie już w 6. minucie, ale Martin Chudy obronił groźny strzał Toma Hateleya z rzutu wolnego. Chwilę później Słowak popisał się dobrym refleksem po kiksie Jakuba Czerwińskiego, który po niefortunnej interwencji wślizgiem był bliski samobója. W kolejnych minutach były stoper Legii był jednak pewnym punktem zespołu. Kilka niezłych szans zmarnował Piotr Parzyszek.

Tuż po zmianie strony gola strzelił Igor Angulo, ale Hiszpan w momencie strzału był na ewidentnym spalonym, więc sędzia słusznie bramki nie uznał. W 85. minucie Piast był bliski wygrania meczu. Chudy "wypluł" przed siebie piłkę po strzale Sebastiana Milewskiego zza pola karnego. Niewiele brakowało, a do piłkę sięgnąłby Parzyszek, jednak Przemysław Wiśniewski wybił piłkę wślizgiem. W 90. minucie Parzyszek znowu miał szansę na gola, ale piłka po jego ładnym strzale z 15. metra poszybowała minimalnie nad spojeniem poprzeczki ze słupkiem. Ostatecznie padł bezbramkowy remis.

Piast nie obroni tytułu?

Liderem PKO Ekstraklasy jest Legia Warszawa, która ma 57 punktów po 28 kolejkach. Piast rozegrał mecz więcej, ale ma siedem "oczek" mniej i jest drugi. Górnik Zabrze z 38 pkt zajmuje dziewiąte miejsce. Tym samym Piast może powoli się żegnać z marzeniami o obronie mistrzostwa.