Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków już podjęła decyzję ws. Wasilewskiego! To może być koniec kariery

Marcin Wasilewski rozgrywa ostatni sezon w Wiśle Kraków. Jak informuje Mateusz Miga z "TVP Sport", może to być również koniec kariery piłkarskiej 40-letniego obrońcy.

Prawdopodobny koniec kariery Marcina Wasilewskiego będzie spowodowany brakiem oferty przedłużenia kontraktu ze strony Wisły Kraków. Obrońca nie potwierdził przejścia na emeryturę po zakończeniu obecnego sezonu, jednak na horyzoncie nie pojawił się żaden klub, do którego mógłby przejść po rozstaniu z Wisłą.

Zobacz wideo Pekhart nową gwiazdą ligi? "Typowy lis pola karnego"

Marcin Wasilewski zakończy karierę? Wisła Kraków nie przedłuży umowy z obrońcą

Marcin Wasilewski do Wisły Kraków trafił w 2017 roku, gdy wygasł jego kontrakt z Leicester City. Teraz ma 40 lat i jest o krok od podjęcia decyzji o zakończeniu kariery. - Piłkarz Wisły Kraków musi pogodzić się z losem. Klub nie przedłuży z nim kontraktu, który wygasa wraz z zakończeniem obecnego sezonu. Wasilewski jeszcze nie poinformował o tej decyzji, ale wygląda na to, że już za kilkadziesiąt dni będzie musiał powiedzieć "pas" - napisał Mateusz Miga.

Problemy kontraktowe Marcina Wasilewskiego rozpoczęły się już w zeszłym roku. Część kontraktu obrońcy pokrywają kibice. Członkowie stowarzyszenia Wisła Socios przeznaczyli w tym celu 300 tys. złotych. Gdyby nie podjęto takich kroków, 40-latek prawdopodobnie odszedłby z Wisły po zeszłym sezonie. 

W obecnym sezonie Marcin Wasilewski rozegrał 12 meczów w PKO Ekstraklasie. Wcześniej reprezentował takie kluby jak Anderlecht Bruksela czy Leicester City, w których zbudował z kibicami szczególną więź. Po powrocie do Wisły Kraków zagraniczni fani postanowili przyjechać do Polski i wspierać obrońcę w trakcie jednego z meczów "Białej Gwiazdy".

 
Więcej o: