Kibice nie wrócą jednak na stadiony w Polsce 19 czerwca? "Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem"

Kibice mieli wrócić na trybuny ekstraklasy 19 czerwca. Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem sport.onet.pl zdradził, że niekoniecznie musi sie tak stać. Termin może zostać przesunięty ze względu na koronawirusa, który nie odpuszcza. - Obecnie sytuację mamy taką, że notujemy rekordowe liczby zachorowań. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem - powiedział prezez PZPN.

Polski rząd wyraził zgodę na powrót kibiców na stadiony Ekstraklasy! - Prawdopodobnie nastąpi to od 19 czerwca. Na stadionie będzie przebywać maksymalnie 25 proc. osób. Będziemy unikać grupowania się ludzi - powiedział premier Mateusz Morawiecki 29 maja na konferencji prasowej. Okazuje się, że ten termin wejścia kibiców na trybuny wcale nie jest pewny i może ulec wydłużeniu.

Zobacz wideo Co z obecnością kibiców na meczach ekstraklasy? Premier: Pracujemy nad protokołami

Kibice jednak nie pojawią się na trybunach 19 czerwca?

Zbigniew Boniek w wywiadzie na łamach portalu sport.onet.pl przyznał, że jeszcze ostateczna decyzja nie zapadał ws. powrotu kibiców na polskie stadiony. -  Nadal chcemy otworzyć trybuny dla kibiców, natomiast musimy być pewni, że nie będzie to problemem dla klubów i dla fanów. Przede wszystkim chodzi zaś o pewność, że będzie to stuprocentowo bezpieczne i że nie podejmujemy ryzyka. Obecnie sytuację mamy taką, że notujemy rekordowe liczby zachorowań – powiedział prezes PZPN.

– Dziś wieczorem spotkam się komisją medyczną, która brała udział w przygotowaniach całego projektu powrotu piłki nożnej, wysłucham ich opinii i wtedy będziemy podejmować decyzję, teraz za wcześnie, by mówić o zmianie terminu. [...] To bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Zgoda rządu na otwarcie stadionów oczywiście ciągle jest aktualna, więc na ten moment możemy podejmować decyzję we własnym zakresie. Jesteśmy rozsądnymi ludźmi, będziemy przyglądać się sytuacji w kraju i reagować – dodał Boniek.

W Polsce liczba zakażeń koronawirusem wcale nie maleje, w w ostatni weekend była wręcz rekordowo wysoko - ponad 1100 potwierdzonych przypadków w sobotę i niedzielę. 

Przeczytaj także:

Więcej o: