Oficjalnie: Tomasz Kuszczak zakończył karierę! "Działam w zupełnie innej branży"

Tomasz Kuszczak oficjalnie potwierdził zakończenie kariery piłkarskiej. Były reprezentant Polski i bramkarz m.in. Manchesteru United zdradził, czym zajmuje się na emeryturze. 38-latek dołączył do branży budowlanej.

Kontrakt Tomasza Kuszczaka z Birmingham wygasł w czerwcu minionego roku. Od tamtego czasu nie podano jednak informacji o zakończeniu kariery, a były reprezentant Polski pozostawał piłkarzem bez klubu. W rozmowie z "MUTV Group Chat" 38-latek opowiedział o tym, czym się obecnie zajmuje. 

- Kontrakt z Birmingham zakończył się w zeszłym roku i aktualnie cieszę się swoją emeryturą - przyznał w rozmowie Tomasz Kuszczak - Zawsze mam coś do zrobienia. Przygotowywałem się na tę chwilę dość długo. Teraz działam w zupełnie innej branży. Zajmuję się przemysłem deweloperskim, buduję domy i mieszkania. Interesowałem się tym od zawsze - dodał. 

Zobacz wideo Piotr Parzyszek: Już czytałem, że Piast już wie jak się goni. Nie ukrywam, chcemy gonić

Tomasz Kuszczak zakończył piłkarską karierę, nadszedł czas na nowe wyzwania

Przez ostatnich dwanaście miesięcy bramkarz skupił się na prowadzeniu swojej firmy oraz podjął się nowych wyzwań. Mimo przejścia do zupełnie innej branży, Tomasz Kuszczak nie porzuca piłki nożnej w stu procentach. 

- Wykonałem już pierwsze kroki w kierunku kariery trenerskiej i uzyskałem licencję UEFA A. Wróciłem także na uniwersytet, aby dokończyć swoje studia na kierunku dziennikarstwo. Jednak na ten moment skupiam się głównie na prowadzeniu mojej firmy. To wymaga dużo pracy, wszystko dzieje się w Polsce, więc dużo podróżuję. Jednak moja rodzina jest naprawdę szczęśliwa w Manchesterze, dlatego nie chcę jej przenosić w inne miejsce - dodał 38-latek. 

 

Tomasz Kuszczak pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Śląsku Wrocław, następnie przeszedł do klubów zza zachodniej granicy. Zanim trafił do Manchesteru United w 2007 roku, bramkarz grał w takich klubach jak Hertha Berlin czy West Brom. W zespole Czerwonych Diabłów występował w latach 2007-2012. W tym czasie na konto 38-latka trafiły cztery mistrzostwa Premier League i Superpuchary Anglii, dwukrotne zwycięstwo w Pucharze Anglii, jedno trofeum Ligi Mistrzów czy puchar Klubowych Mistrzostw Świata.  

W Manchesterze United zagrał 61 meczów, w których 27 razy zachował czyste konto. Tomasz Kuszczak to również 11-krotny reprezentant Polski. 

Więcej o: