To koniec kariery Pawła Brożka?! Pechowa kontuzja legendy Wisły Kraków

Paweł Brożek na wtorkowym treningu doznał złamania kości promieniowej. Jeszcze w tym tygodniu przejdzie zabieg operacyjny - poinformował klub w mediach społecznościowych. Wszystko wskazuje na to, że ten uraz zakończy karierę 37-letniego napastnika.

- Podczas wtorkowego treningu napastnik Białej Gwiazdy Paweł Brożek doznał złamania kości promieniowej. Zawodnik będzie musiał jeszcze w tym tygodniu przejść zabieg operacyjny. Wracaj szybko do zdrowia, "Pawka"! - napisał klub na oficjalnym profilu na Twitterze.

Jak donosi "Gazeta Krakowska", złamanie ręki okazało się na tyle poważne, że oznacza koniec sezonu dla Pawła Brożka. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że napastnik planował koniec kariery po tym sezonie, wszystko wskazuje na to, że jego karierę przedwcześnie zakończy pechowy uraz, którego doznał na wtorkowym treningu.

Zobacz wideo "Poczekajmy z gratulacjami dla Legii. Piast wie, jak ograć Legię na finiszu"

Brożek był najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły Kraków w bieżących rozgrywkach. Zdobył osiem goli i zanotował dwie asysty w osiemnastu meczach. W całej karierze zdobył aż 149 bramek w ekstraklasie - 144 w barwach "Białej Gwiazdy" i 5 w czasach gry w GKS Katowice. Z Wisłą zdążył już się raz pożegnać - w 2018 roku, gdy Joan Carrillo uznał, że Brożek nie będzie mu już potrzebny. Po zwolnieniu Hiszpana na powrót namówili go Maciej Stolarczyk i Arkadiusz Głowacki.

Przeczytaj także:

Więcej o: