Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PZPN przedstawił zarzuty korupcyjne Cracovii! Klubowi grozi wysoka kara

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski, przedstawił Cracovii zarzut korupcji dotyczący kilkunastu meczów w sezonie 2003/04 - czytamy na oficjalnej stronie PZPN.

"Zebrany w toku postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy, uzupełniony otrzymanym w dniu 14 maja 2020 r. z Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie pisemnym uzasadnieniem wyroku karnego z dnia 30 stycznia 2020 r., zapadłego wobec Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia) oraz Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii) wskazują - w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego - na odpowiedzialność Klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Klubowi Cracovia grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa" - czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zobacz wideo Czy Piast powtórzy mistrzowski finisz? [SEKCJA PIŁKARSKA #49]

Cracovia z zarzutem korupcji!

W sezonie 2003/04 Cracovia grała w II lidze. Sezon zakończyła na trzecim miejscu z 57 punktami, wyprzedzając czwarty GKS Bełchatów tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Zajęta w tabeli pozycja, pozwoliła Cracovii na grę w barażu o ekstraklasę. W nim "Pasy" pewnie (dwa razy po 4:0) ograły Górnika Polkowice.

Wniosek do Komisji Dyscyplinarnej PZPN ma trafić do 15 czerwca. Rzecznik Dyscyplinarny PZPN - Adam Gilarski - oczekuje na stanowisko klubu w sprawie stawianych zarzutów.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .