Zaskakujące słowa Michała Probierza. "Będę o tym rozmawiał z prof. Filipiakiem"

- Patrzę tak z boku i się zastanawiam, czy ja jestem w stanie nauczyć więcej tych piłkarzy, zmotywować ich? - mówił po przegranym 0:1 meczu z Jagiellonią Michał Probierz, trener i wiceprezes Cracovii.

Cracovia miała w tym sezonie walczyć o mistrzostwo Polski. Zapowiedzi przed rundą wiosenną były odważne i szumne, ale zespół Michała Probierza właśnie przegrał piąty mecz z rzędu w ekstraklasie i pożegnał się z marzeniami o mistrzostwie. - Pozostaje przeprosić kibiców, bo rozdmuchaliśmy ich nadzieje - mówi Probierz na pomeczowej konferencji prasowej. Ta wypowiedź nikogo nie zszokowała, ale to, co powiedział chwilę wcześniej, już tak.

Zobacz wideo

Michał Probierz: Będę rozmawiał z prof. Januszem Filipiakiem

- Patrzę tak z boku i się zastanawiam, czy ja jestem w stanie nauczyć więcej tych piłkarzy, zmotywować ich? Na ten temat będę rozmawiał z prof. Januszem Filipiakiem. Jestem trenerem, który zawsze walczy. Profesor wsparł mnie dwa razy w trudnych momentach, ale powtarzam: człowiek patrzy i zastanawia się, czy jest w stanie czegoś nauczyć piłkarzy? Jest coraz trudniej - zaskoczył Probierz, ale nie sprecyzował, czy to jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania, czy piłkarzy, którzy obecnie są w klubie.

Cracovia zagrała w niedzielę bardzo słaby mecz i przegrała na własnym stadionie z Jagiellonią 0:1 po golu Przemysława Mystkowskiego. Ta porażka oznacza, że zespół Probierza osunął się w tabeli na czwarte miejsce i teraz bardziej musi myśleć o utrzymaniu miejsca w czołowej ósemce ligi niż o walce o europejskie puchary. - Meczu z Jagiellonią nie zaczęliśmy dobrze, przez 15 minut nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, brakował ostatniego podania. Z przekroju meczu wydawało mi się jednak, że jesteśmy w stanie wywalczyć remis, ale popełniliśmy błąd. Czegoś nam brakuje, może koncentracji? - pyta Probierz.

Przeczytaj również:

Więcej o: