Oficjalnie: Wisła Kraków zaoszczędzi około pół miliona złotych! Dokumenty podpisane

Wisła Kraków wynegocjowała z gminą miejską Kraków znaczną obniżkę czynszu za wynajem Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Od najbliższego spotkania klub będzie płacić 33 tysiące złotych za jeden mecz, a nie - jak do tej pory - 123 tysiące.

To już pewne! Wisła Kraków osiągnęła porozumienie z gminą miejską Kraków. Krzysztof Kowal, dyrektor zarządu infrastruktury sportowej w Krakowie, i Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków, podpisali porozumienie ws. obniżki czynszu za wynajem Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Od najbliższego spotkania (07.06 z Legią Warszawa) klub będzie płacić 33 tysiące złotych za jeden mecz, a nie - jak do tej pory - 123 tysiące.

Zobacz wideo Trener Wisły Kraków o powrocie ekstraklasy [WIDEO]

Taka decyzja związana jest z koniecznością rozgrywania meczów bez udziału kibiców, ale to niejedyne porozumienie, które zostało zawarte pomiędzy Wisłą a władzami miasta. Strony ustaliły również, że "Biała Gwiazda" będzie mogła korzystać ze stadionu do końca przedłużonego przez pandemię sezonu. 

Wisła Kraków zaoszczędzi około pół miliona złotych

- Na mocy podpisanych dokumentów Wiśle Kraków SA wydawane będą: pawilon medialny wraz z częścią parkingu medialnego, parking zachodni oraz parking podziemny zlokalizowany na poziomie -1 trybuny zachodniej, punkt pomocy medycznej, pomieszczenia dla zawodników, trenerów, sędziów, obserwatorów, lekarza oraz pomieszczenia i przestrzenie dla mediów na trybunie zachodniej i instalacje niezbędne do obsługi obiektu w dniu meczowym - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie Wisły Kraków.

Wisła Kraków rozegra przy Reymonta jeszcze dwa spotkaniu w zasadniczej fazie sezonu. W rundzie finałowej będzie gospodarzem trzech albo czterech meczów. Oznacza to, że dzięki nowej umowie klub zaoszczędzi na wynajmie stadionu od 450 do 540 tysięcy złotych.

Przeczytaj również:

Więcej o: