Kibice Ekstraklasy chcą powrotu na stadiony. Premier przedstawił pierwsze szczegóły

Kibice Ekstraklasy domagają się powrotu na stadiony. Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że możliwe jest wypełnienie trybun w 20 proc. Trwają rozmowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Podczas środowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, ogłoszony został kolejny etap znoszenia obostrzeń. Na najbliższe tygodnie zaplanowano m.in. otwarcie basenów, klubów fitness, placów zabaw. Premier przyznał także, że trwają obecnie rozmowy w sprawie powrotu kibiców na stadiony podczas wydarzeń sportowych, w tym meczów piłki nożnej. 

- Pracujemy z PZPN nad protokołem, który umożliwi obecność kibiców na stadionach podczas spotkań. Myślę, że wkrótce będziemy mieć dobre wiadomości dla kibiców - powiedział podczas konferencji.

Kibice chcą powrotu na stadiony PKO Ekstraklasy, PZPN opracowuje plan działania

Zbigniew Boniek uważa, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, jest możliwe dokończenie sezonu Ekstraklasy z kibicami na trybunach. Jak informowaliśmy kilka dni temu, prezes PZPN wysłał do premiera Mateusza Morawieckiego specjalny wniosek, który zakłada zapełnienie stadionu w maksymalnie 20 proc. Drugim zaproponowanym scenariuszem, jest wpuszczenie na mecze piłki nożnej do 999 osób. Liczba ta mieści się w ramach organizacji wydarzenia sportowego, bez obejmowania zasady imprezy masowej.

Kibice na całym świecie wspierają swoje ulubione kluby piłkarskie, jak tylko mogą. W czasach pandemii koronawirusa, kiedy ze względów bezpieczeństwa nie można na żywo oglądać meczów piłki nożnej, m.in. w Łodzi, kibice ŁKS-u mogą wykupić sobie miejsce na trybunach, gdzie zostanie postawiony tekturowy wizerunek nabywcy. Podobne działania podjęły władze Lechii Gdańsk podczas najbliższego meczu z Arką Gdynia.

PKO Ekstraklasa wraca do gry w najbliższy piątek, 29 maja. Meczem otwierającym rozgrywki będzie spotkanie Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa, które rozpocznie się o godzinie 18:00. Do rozegrania pozostało jedenaście kolejek. 

Więcej o: