Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa chce kupić gwiazdę. Klub żąda wielkich pieniędzy

Legia Warszawa jest zainteresowana pozyskaniem Denisa Alibeca. Na drodze transferu do polskiego klubu, mogą stanąć oczekiwania finansowe obecnego zespołu 29-latka, Astry Giurgiu.

Denis Alibec pełniłby funkcję uzupełnienia linii ofensywnej Legii Warszawa. Polski klub był zainteresowany kupnem 29-letniego napastnika już w zimowym oknie transferowym, kiedy z Legii odszedł Jarosław Niezgoda. Jak informuje "SuperExpress", temat transferu wrócił, jednak problemem może być cena zawodnika. Astra Giurgiu za Denisa Alibeca żąda co najmniej półtora miliona euro.

Zobacz wideo Nowy trener Arki: Nie boję się tej pracy, choć zdaję sobie sprawę, że podjąłem ryzyko

Legia chce rumuńską gwiazdę

W czasach pandemii koronawirusa cena za piłkarza oznacza duży wydatek dla Legii. Szczególnie że Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii przyznał, że z powodu pandemii obroty klubu spadły o ponad 90 proc.

- My właściwie nie mamy żadnych przychodów. Zachowujemy bardzo dobre relacje ze sponsorami, tylko to nie jest czas, w którym byłyby wielkie przychody ze sponsoringu. Zaczyna się okres, gdzie normalnie sprzedawalibyśmy karnety na przyszły sezon, ale widzimy, jaka jest sytuacja. Nie sprzedajemy, nie mamy przychodów z niczego - przyznał w "Przeglądzie Sportowym" prezes  Dariusz Mioduski.

Sytuacja może się jednak rozwinąć po zakończeniu obecnego sezonu. W ostatnich dniach Denis Alibec i trener Astry Giurgiu przyznali, że piłkarz żałuje, że nie przeszedł do Legii Warszawa. Na drodze stanął jednak klub z Rumunii, który zatrzymał napastnika do końca sezonu, aby ten pomógł w walce o mistrzostwo. 

Denis Alibec w obecnym sezonie zagrał w 22 meczach, w których strzelił 11 goli i zanotował dziesięć asyst. Aktualna umowa 29-latka obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.