Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jeden z najbogatszych Polaków chce zainwestować w polski klub! Jego majątek to 1,7 mld zł

Jak informuje "Kurier Lubelski", Zbigniew Jakubas, jeden z najbogatszych Polaków, jest gotów zainwestować w Motor Lublin. Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania między nim, a prezydentem miasta Krzysztofem Żukiem.

Sytuacja Motoru Lublin od wielu lat nie jest zbyt łatwa. Klub znajduje się aktualnie w III lidze, walcząc o awans. Przed zawieszeniem rozgrywek zajmował 2. miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów, co prowadzący Hutnik Kraków. Małopolski Związek Piłki Nożnej musi teraz podjąć decyzję o powrocie do rozgrywek, a w przypadku, gdyby okazało się to niemożliwe, o zakończeniu sezonu i losach poszczególnych awansów.

Zobacz wideo Skomplikowana sytuacja Krzysztofa Piątka. Co dalej? Komentuje Maciej Kruk

Jak informuje "Kurier Lubelski", Motor Lublin może zyskać nowego inwestora. Paweł Majka, prezes klubu, jesienią mówił, że miasto nie zamierza odsprzedawać klubu, tylko odstąpić część udziałów. Ma do tego prawo, gdyż to miasto jest głównym akcjonariuszem spółki. Pod koniec roku pojawiły się informacje, że trwają finalne ustalenia dotyczące potencjalnego inwestora, który miałby pojawić się w Motorze Lublin. Według nieoficjalnych informacji, wszelkie procedury zostały już zakończone, a w najbliższym czasie przedstawione zostaną szczegóły inwestycji Jakubiaka w klub.

Jakubas znajduje się w czołówce listy 100 najbogatszych Polaków

Zbigniew Jakubas znajduje się na 14. miejscu na liście stu najbogatszych Polaków w 2019 roku. Inwestuje m.in. w branżę deweloperską, budowlaną, hotelową czy filmową. Jego majątek szacuje się aktualnie na co najmniej 1,7 miliarda złotych. Nie znane są jeszcze szczegóły dotyczącego tego, jakie środki miałby przeznaczyć na rozwój Motoru Lublin.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (27)
Jeden z najbogatszych Polaków chce zainwestować w polski klub! Jego majątek to 1,7 mld zł
Zaloguj się
 • milorex10

  Oceniono 6 razy 6

  Ma pieniądze z których z czasem piłkarze i różni pomagierzy go oskubią. Dodatkowo po kilku porażkach zespołu w rozgrywkach, kibole zagrożą mu spaleniem domu lub interesu i tak się zakończy przygoda bogacza z polską piłką. Polska piłka z polskimi kibolami to dziki kraj.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 3 razy 3

  A ja słyszałem że to jakiś 'biznesmen' z Turcji?!

 • antyklops

  Oceniono 3 razy 3

  jedna tylko rada dla inwestora - UCIEKAJ OD POLSKIEJ PIŁKI JAK NAJDALEJ!!!

 • boromir195419

  Oceniono 2 razy 2

  W porównaniu z szejkami kasa inwestora ma się tak jak kieszonkowe mego synka do pensji Ronaldo . Poza tym nie wiadomo ile gościu zamierza wyrzucić na swoje faneberie bo kilkanaście baniek z Motoru dobrego klubu nie zrobi .

 • dawlew

  Oceniono 2 razy 2

  To ten motor lublin, którego kibice co roku robią kontrmanifestacje do marszu równości w odległym o 400 km Gdańsku? Chyba mógł lepiej zespół wybrać.

 • ilovetennis

  Oceniono 4 razy 2

  Mieliśmy w poznańskiej Warcie dewelopera. Cham i prostak z niego wyszedł, a o wyniku sportowym mogliśmy zapomnieć. Polskim klubom potrzebni są zagraniczni sponsorzy, a nie Polscy inwestorzy.

 • skreem

  Oceniono 2 razy 2

  Hahaha, jak deweloper z branży budowlanej wchodzi w kupno klubu piłkarskiego z III ligi, to przed oczami ma zapewne tysiące PUM* na murawie i w miejscu trybun a nie sport :-)

  *PUM - powierzchnia użytkowa mieszkań

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX