Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpański klub obserwuje dwóch Polaków. Jest potwierdzenie!

Kamil Jóźwiak i Przemysław Płacheta mogą opuścić Ekstraklasę. Utalentowani zawodnicy Lecha Poznań i Śląska Wrocław są obserwowani przez Real Valladolid, co w rozmowie z Canal+ zdradził dyrektor sportowy klubu.

Kamil Jóźwiak i Przemysław Płacheta to jedni z najbardziej utalentowanych piłkarzy występujących obecnie w PKO Ekstraklasie. Pierwszy jest piłkarzem Lecha Poznań, a drugi występuje w Śląsku Wrocław. Obydwaj niebawem mogą jednak opuścić naszą ligę, bo interesuje się nimi jeden z klubów LaLiga.

Zobacz wideo Nowy trener Arki: Nie boję się tej pracy, choć zdaję sobie sprawę, że podjąłem ryzyko

Jóźwiak i Płacheta zagrają w Hiszpanii? Dyrektor klubu potwierdza zainteresowanie

Zainteresowanie polskimi zawodnikami potwierdził Miguel Angel Gomez, dyrektor sportowy Realu Valladolid, z którym rozmawiał Piotr Laboga z Canal+Sport. Nie wiadomo jednak, czy hiszpański klub będzie w stanie kupić obydwu wspomnianych pomocników. Dotychczas najwięcej za jednego piłkarza zapłacił bowiem 3,3 mln euro. Lech raczej nie sprzeda Jóźwiaka za mniejsze pieniądze, szczególnie, że interesuje się nim wiele klubów. Tańszy powinien być Płacheta, który gra w Ekstraklasie dopiero od początku obecnego sezonu, a portal Transfermarkt wycenia go na 675 tys. euro.

Jóźwiak w tym sezonie wystąpił w 27 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 6 goli i zaliczył 5 asyst. Płacheta rozegrał dwa spotkania mniej, zdobywając w nich 3 bramki i 4 asysty.

Przeczytaj także:

Więcej o: