Samobój, który odebrał Wiśle Kraków mistrzostwo Polski [PAMIĘTACIE]?

Mariusz Jop długo zadawał sobie pytania: "dlaczego ja, dlaczego w takim meczu, dlaczego w ostatniej sekundzie". Bramkę samobójczą w derbach Krakowa obrońca Wisły zapamięta do końca życia. Był to gol, który zaważył o mistrzostwie. Pamiętacie?

To była 29. kolejka Ekstraklasy sezonu 2009/2010, w której Cracovia Kraków podejmowała na własnym stadionie Wisłę. Derby Krakowa były tego dnia niezwykle ważne, ponieważ piłkarze Wisły zajmowali pozycję lidera i mieli mistrzostwo Polski na wyciągnięcie ręki. Ostatnie minuty sprawiły, że mecz ten stał się jednym ze spotkań, które na stałe zapisały się w historii polskiej ligi

Piłkarze Wisły walczyli o trzecie z rzędu mistrzostwo Polski. Kibice długo czekali na pierwszego gola: dopiero w 79. minucie Rafał Boguski pokonał bramkarza Cracovii i wyprowadził Wisłę na prowadzenie, przybliżając drużynę do mistrzostwa. Gdy wydawało się, że Wisła ma wszystko pod kontrolą, Cracovia w 93. minucie otrzymała rzut wolny. Po dośrodkowaniu w pole karne Mariusz Jop stracił równowagę i skierował piłkę nad Marcinem Juszczykiem do własnej bramki.

- Chyba straciłem równowagę. Piłka tak dziwnie spadała. Pewnie na tysiąc podobnych sytuacji żadna nie skończyłaby się w taki sposób. Dziś zadaję sobie masę pytań: dlaczego ja, dlaczego w takim meczu i w ostatniej minucie. Jest mi trudno, ale muszę sobie z tym jakoś radzić i iść do przodu - przyznał po spotkaniu Mariusz Jop

Mecz zakończył się remisem 1:1, już po spotkaniu bramkę samobójczą obrońcy klasyfikowano jako gola odbierającego Wiśle mistrzostwo. W tym samym czasie Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 2:1, dzięki czemu wskoczyli na pozycję lidera. Bramki dla Kolejorza zdobyli Robert Lewandowski oraz Sergiej Kriwiec.

Wisła Kraków na odzyskanie inicjatywy miała czas w ostatniej kolejce sezonu 2009/2010. Do Krakowa przyjechał zespół Odry Wodzisław Śląski, jednak również tego spotkania nie udało się wygrać. Decydujące zwycięstwo odnieśli za to piłkarze Lecha, którzy przypieczętowali mistrzostwo Polski ,wygrywając z Zagłębiem Lubin 2:0.