Arka Gdynia ma nowego właściciela! To syn znanego polskiego menedżera

Arka Gdynia ma nowego właściciela. 300 tys. akcji od Dominika Midaka odkupił Michał Kołakowski, syn znanego polskiego agenta, Jarosława Kołakowskiego.

O problemach finansowych Arki Gdynia mówiło się od dłuższego czasu. Dotychczasowy właściciel klubu - Dominik Midak - nie miał zamiaru dłużej w niego inwestować, jednak nie udawało mu się znaleźć kogoś, kto chciałby przejąć jego akcje. 

Zobacz wideo Rekordowe odejście z Ekstraklasy?

Od stycznia klub nie otrzymuje też dotacji z miasta, o czym publicznie informował jego prezydent, Wojciech Szczurek. Gdynianie nie otrzymali w ten sposób sześciu milionów złotych, co stanowiło 25 procent ich rocznego budżetu.

- Na razie za cel stawiamy sobie odpowiedzialne podzielenie środków, które mamy. Odpowiedzialne, to znaczy takie, które pozwoli nam dotrwać do końca sezonu - mówił nam pod koniec marca prezes Arki, Radomir Sobczak.

Arka Gdynia ma nowego właściciela

W piątek po południu Arka Gdynia wydała oficjalne oświadczenie, w którym zaprezentowała nowych właścicieli klubu. Większościowy pakiet akcji od Midaka kupił Michał Kołakowski, prywatnie syn znanego polskiego menedżera, Jarosława Kołakowskiego.

- Nie ukrywam, że będę korzystał z doświadczenia Jarosława Kołakowskiego – prywatnie mojego ojca, a zawodowo menedżera od lat związanego z piłką. Mamy długoterminowe i ambitne plany wobec Arki, jednak zacząć musimy od małych kroków. Deklaruję, że w najbliższych tygodniach dokapitalizujemy spółkę oraz zrobimy wszystko, aby wyjść z obecnego kryzysu i utrzymać się w Ekstraklasie. Zapewniam również pełną gotowość do współpracy z Kibicami, Miastem oraz wszystkimi, którym zależy na Arce - powiedział Michał Kołakowski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Akcjonariat spółki Arka Gdynia SSA przedstawia się obecnie następująco:

  • Michał Kołakowski – 300 tys. akcji (75 proc. udziałów);
  • Football Club Sp. z o.o. – 80 tys. akcji (20 proc. udziałów);
  • Ejsmond Club Sp. z o.o. – 20 tys. akcji (5 proc. udziałów).

Nowego większościowego właściciela klubu przedstawia jego oficjalna strona: "Michał Kołakowski ukończył kierunek Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe o kierunku International Sports Law w szkole prawa i biznesu ISDE w Madrycie. Przez 5 lat pracował jako Pośrednik transakcyjny uczestnicząc w negocjacjach z zawodnikami oraz klubami piłkarskimi. Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania i obsługi prawnej klubów piłkarskich zdobywał m.in. podczas stażu w angielskim Queens Park Rangers."

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: