Wiadomo, dlaczego FC Barcelona chce Aleksandra Buksę. "Widzę naprawdę piękny scenariusz"

W ostatnich tygodniach Aleksander Buksa znalazł się w kręgu zainteresowań wielu mocnych europejskich klubów. Kiko Ramirez, były trener Wisły Kraków zdradził w rozmowie z portalem sportowefakty.pl, dlaczego FC Barcelona szuka właśnie kogoś takiego jak 17-letni zawodnik. - Tam brakuje wśród młodzieży takich przebojowych "dziewiątek" i dlatego szukają ich na zewnątrz. Buksa więc możliwości, by zaadaptować się do hiszpańskiego futbolu - powiedział Kiko Ramirez.

Inter Mediolan, Milan, FC Barcelona i Bayern Monachium są wśród wielu klubów, które bacznie obserwuje Aleksandra Buksę z Wisły Kraków. 

Zobacz wideo Zbigniew Boniek szczerze o tym, kto zapłaci za testy na koronawirusa dla piłkarzy ekstraklas

Dyrektor sportowy FC Barcelony Ramon Planes. To kluczowa postać w sprawie transferu Aleksandra Buksy - informuje "Super Express". Ale postaci są jeszcze dwie. Polskim kibicom powinny być dobrze znane, bo są to dwaj hiszpańscy trenerzy, którzy kiedyś pracowali w naszym kraju: Jose Maria Bakero (2009-2012) i Kiko Ramirez, którego akurat wszyscy kibice Wisły na pewno dobrze znają, bo pracował pod Wawelem, i to całkiem niedawno (2017 r.). Ale choć ani on, ani Bakero nie pracowali z Buksą, to właśnie do nich - jak informuje "SE" - dzwonił Planes i wypytywał o młodego napastnika Wisły.

Przed dwoma tygodniami pojawiła się informacja, że Aleksander Buksa może trafić do Barcelony! - krzyczał piątkowy nagłówek "Super Expressu". Nie każdy wziął go na poważnie, ale następnego dnia wypowiedział się w mediach menedżer piłkarza, który w zasadzie tylko to potwierdził. - Tak, to prawda, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretach - powiedział Marcin Kubacki w rozmowie ze "Sportowymi Faktami". Agent Buksy zastrzegł, że są też inne kluby, które nie życzą sobie jednak, by o nich głośno mówić.

Były trener Wisły Kraków wróży piękny scenariusz dla Aleksandra Buksy

Kiko Ramirez, były szkoleniowiec Wisły Kraków w rozmowie z portalem sportowefakty.pl ujawnił, dlaczego FC Barcelona jest zainteresowana sprowadzeniem Aleksandra Buksy. - Tam brakuje wśród młodzieży takich przebojowych "dziewiątek" i dlatego szukają ich na zewnątrz. W Hiszpanii priorytetem w szkoleniu jest umiejętność współpracy w grze. Stawia się na technikę, umiejętność współdziałania na boisku. W Polsce bardzo dobrze przygotowuje się zawodników fizycznie, a do tego młodzi gracze w Polsce mają wpajane, by nie przewracać się przy byle kontakcie - powiedział były trener Wisły Kraków.

I dodaje: Buksa jest bardzo inteligentny, pracowity, pochodzący z dobrego środowiska, z chęciami do tego, by się rozwijać i uczyć. Ma uderzenie, a do tego jest lewonożny. Ma więc możliwości, by zaadaptować się do hiszpańskiego futbolu. Oczywiście, potrzebowałby czasu na przystosowanie się, na zrozumienie hiszpańskiej piłki. Ale jeśli by się zaadaptował, widzę naprawdę piękny scenariusz dla tego chłopaka - stwierdził Kiko Ramirez.

Aleksander Buksa ma podpisany kontrakt z Wisłą Kraków do 14 stycznia 2021 roku (data 18. urodzin). Oznacza to, że w lipcu mógłby podpisać umowę z nowym klubem, a Wisła nie zarobiłaby praktycznie nic na tym transferze. 17-latek strzelił 3 gole w 14 meczach Wisły. Dysponuje jednak wielkim potencjałem, który został dostrzeżony przez wielkie kluby. A jak wiadomo, wielkie kluby potrafią zapłacić duże pieniądze za młodych zawodników.

Przeczytaj także:

Więcej o: