Kolejne kluby dostały pozwolenie na treningi! Jarosław Królewski zareagował na hejt [AKTUALIZACJA]

Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, kolejne osiem klubów ekstraklasy dostało zgodę na prowadzenie treningów grupowych. Dwie drużyny wciąż muszą czekać na wyniki wymazów oraz dalsze kroki i decyzje.

"Komisja Medyczna PZPN przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy. Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcie z dniem 6 maja treningów grupowych w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku" - czytamy w komunikacie

Zobacz wideo Piekarski: Jak czasem słyszę ministra Szumowskiego... Ludzie mogą złapać się za głowę

Cztery kolejne kluby z pozwoleniem na treningi grupowe przed wznowieniem ekstraklasy

W nowej grupie klubów znalazły się: Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań oraz Wisła Kraków, a później dodano także Legię Warszawa, ŁKS, Arkę Gdynia i Wisłę Płock. Wcześniej taką zgodę uzyskały: Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin oraz Pogoń Szczecin. Na wyniki i dalsze decyzje czekają już tylko Arka Gdynia i Korona Kielce. 

We wtorek media informowały o dużej grupach z pozytywnymi wynikami na obecność przeciwciał w obu klubach z Krakowa. Już wtedy dementowała to Cracovia. Dziennikarz weszlo.com, Krzysztof Stanowski informował, że Wisła ma ich najwięcej w całej lidze. Tymczasem obie drużyny zostały dopuszczone do treningów. "Kurde. Krzywo kichałem" - skomentował sytuację Jarosław Królewski, jeden z właścicieli Wisły. Później pisał jeszcze: "Przedwczesny hejt to bardzo zła strategia dla merytorycznych dyskusji". Dodawał, że życzy "pozytywnych wyników" innym klubom, choć oczywiście chodziło o negatywne. Dodał do tweeta także artykuł na temat braku zgody na treningi Legii Warszawa, ale ten jest już nieaktualny. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA