Jest komunikat PZPN w sprawie rozpoczęcia treningów! Tylko część klubów może wejść na boisko

PZPN poinformował oficjalnie o sześciu klubach, które mogą już wznowić treningi grupowe. "W pozostałych klubach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2" - potwierdził związek.

Śląsk Wrocław, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin - te kluby mogą już rozpocząć treningi grupowe przed planowanym na 29 maja wznowieniem rozgrywek ekstraklasy. Komunikat w tej sprawie wydał PZPN: "Komisja Medyczna przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach ESA. Te kluby od 6 maja mogą rozpocząć grupowe treningi w zakresie zgodnym z dnia 2 maja 2020 roku" - czytamy w komunikacie

Zobacz wideo Piekarski: Jak czasem słyszę ministra Szumowskiego... Ludzie mogą złapać się za głowę

Sześć klubów może wznowić treningi. Pozostałe czekają na zgodę Komisji Medycznej PZPN

Co z resztą drużyn? "W pozostałych klubach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli i do czasu potwierdzenia przez Komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, będą prowadzić zajęcia indywidualne" - potwierdza związek. 

We wtorek sytuację klubów ekstraklasy skomentował prezes PZPN, Zbigniew Boniek. - Gdyby wszystko było okej, to kluby mogłyby, zgodnie z rozporządzeniem, trenować. Chuchając na zimne i dbając o zdrowie musimy zrobić dodatkowe badania - napisał na Twitterze. W środę media podały informacje o kilkudziesięciu zawodnikach i pracownikach klubów ekstraklasy zakażonych koronawirusem. Jak się okazało, potwierdzenia zakażeń jeszcze nie ma, bo przeprowadzone testy nie pokazały obecności samego wirusa, a przeciwciał, których obecność może być spowodowana właśnie nim.

Przeczytaj także:

Więcej o: