Zaskakująca oferta dla Igora Angulo! Król strzelców ekstraklasy może trafić do egzotycznej ligi

Od wielu miesięcy wiadomo, że Igor Angulo nie przedłuży kontraktu z Górnikiem Zabrze. Król strzelców ekstraklasy ma kilka zagranicznych propozycji transferowych, a najnowsza pochodzi z Indian Super League - donosi "Przegląd Sportowy".

Igor Angulo po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z Górnika Zabrze. Król strzelców ekstraklasy nie zaakceptował warunków proponowanych przez władze zabrzańskiego klubu. - Nie mogę sobie pozwolić na większe ustępstwa - mówił w styczniu w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Górnik Zabrze chciałby zatrzymać u siebie hiszpańskiego napastnika, ale wszystko wskazuje na to, że Angulo będzie miał nowy zespół. Sprowadzeniem króla strzelców ekstraklasy zainteresowanych jest wiele zagranicznych klubów.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Igor Angulo odejdzie do ligi indyjskiej?

"Przegląd Sportowy" donosi, że Hiszpan może kontynuować swoją karierę w Indian Super League, gdzie w komercyjnej lidze nie ma żadnych awansów i spadków. W Indiach występuje spora liczba Hiszpanów, więc snajper Górnika nie czułby się osamotniony. Jednym z najbardziej znanych z nich jest Javi Hernandez, były pomocnik Cracovii, który obecnie gra w ATK Kalkuta. Igor Angulo ma również inne propozycje transferowe m.in. z tureckiego Adana Demirsporu. - Wcześniej przedstawiliśmy Igorowi kilka propozycji, wszystkie odrzucił, a w ostatnich tygodniach i miesiącach nie rozmawialiśmy z nim o przedłużeniu umowy – oznajmił Artur Płatek, odpowiadający za transfery w Górniku, cytowany przez "PS".

Kontrakt Igora Angulo z Górnikiem obowiązuje do końca czerwca. Hiszpan gra w Zabrzu od sierpnia 2016 roku. Dotychczas zapisał na swoim koncie aż 83 bramki i zanotował 17 asyst. 

Górnik już szuka następcy Angulo

"Przegląd Sportowy" donosi, że króla strzelców ekstraklasy może zastąpić Alex Sobczyk, Austriak mający polskie korzenie. W bieżącym sezonie broni barw Spartaka Trnawa. 22-letnik napastnik w 28 meczach zdobył dla słowackiego zespołu jedenaście bramek.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA