Oficjalnie: ŁKS ogłosił nazwisko nowego trenera. Wielki powrót do ekstraklasy!

Łódzki Klub Sportowy potwierdził oficjalnie, że nowym trenerem drużyny został Wojciech Stawowy. Szkoleniowiec podpisał umowę do końca czerwca 2022 roku.

Potwierdziły się informacje Sport.pl dotyczące nowego trenera ŁKS-u. Został nim Wojciech Stawowy. Szkoleniowiec podpisał z klubem umowę obowiązującą do końca 2022 roku. Jego asystentem zostanie mający nigeryjskie korzenie 24-letni Roland Thomas, który pracował jako trener w Escoli Varsovia, gdzie Stawowy był dyrektorem sportowym. 54-latek zastępuje na stanowisku zwolnionego w sobotę Kazimierza Moskala. 

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Wojciech Stawowy nowym trenerem ŁKS-u. Zastąpił Kazimierza Moskala

Prezes Escoli Wiesław Wilczyński potwierdził nam, że jeśli trener zdecydował się objąć ŁKS, automatycznie nie będzie już mógł pełnić obowiązków dyrektora sportowego szkółki. - Wojciech Stawowy nie jest młodym trenerem, ale wprowadził bardzo nowoczesny styl, potrafi świetnie czytać grę. Interesuje się piłką, udoskonala swój warsztat i tym samym prowadzone drużyny. Nie można go zaszufladkować do szkoleniowców starszej generacji. Lubi piłkę ofensywną, korzysta z bocznych obrońców i pomocników, których lubi przesuwać. Bardzo wysoko ustawia obrońców, których wykorzystuje także przy atakach. Kocha styl Barcelony i chce go wprowadzać u siebie. Chciał wrócić do seniorskiej piłki, miał już nawet propozycje z klubów ekstraklasy, ale jedną w zeszłym roku odrzucił. Współpraca w Escoli naprawdę dobrze nam się układała, byłem z niej zadowolony - opisywał nowego trenera drużyny ekstraklasy Wilczyński.

"Oprócz Wojciecha Stawowego i Rolanda Thomasa sztab szkoleniowy ŁKS-u tworzyć będą: Marcin Pogorzała (asystent), Jacek Janowski (trener bramkarzy), dr Rafał Długozima (lekarz) Marek Jędrzejewski (fizjoterapeuta), Damian Krajewski (fizjoterapeuta), Marcin Kwiatkowski (fizjoterapeuta) oraz Jacek Żałoba (kierownik klubu)." - czytamy w klubowym komunikacie.

ŁKS interesował się Stawowym już dwa lata temu, gdy zatrudniono Kazimierza Moskala. Wtedy na drodze do podpisania kontraktu miała stanąć możliwość łączenia pracy w łódzkim klubie z koordynowaniem działań Escoli. Ostatnim prowadzonym przez niego klubem była inna łódzka drużyna - Widzew, z którym pięć lat temu nie udało mu się utrzymać w I lidze. Stawowy wraca do ekstraklasy po sześciu latach - wcześniej był trenerem Cracovii, czy Arki Gdynia. Podczas pracy w Widzewie i GKS-ie Katowice jego asystentem był aktualny dyrektor sportowy ŁKS-u, Krzysztof Przytuła.

Więcej o: