Niespodziewane zmiany przed powrotem ekstraklasy! Nowe rozporządzenie rządu

W sobotę polski rząd wydał nowe rozporządzenie dotyczące treningów w ekstraklasie, które będzie obowiązywało już od 4 maja. Na jego mocy zespoły będą mogły trenować w większych grupach.

Już w poniedziałek piłkarze ekstraklasy przejdą testy na obecność koronawirusa, a dzień później mają po wielu tygodniach przerwy wrócić do treningów. Z kolei liga ma wznowić rozgrywki pod koniec maja

Ważne zmiany dot. treningów zawarte w nowym rozporządzeniu

W sobotę wieczorem polski rząd wprowadził istotne zmiany, które będą brane pod uwagę przy organizowaniu treningów. Dotychczas na jednym boisku mogło uczestniczyć maksymalnie do sześciu piłkarzy i jeden trener. Nowe rozporządzenie mówi o tym, że liczba ta zwiększy się już od 4 maja do 14 osób - 13 graczy i jednego trenera. 

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Punkt rozporządzenia mówiący o wprowadzonych zmianach:

20.1. Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna może przebywać, bez udziału publiczności, w tym samym czasie:

1) od dnia 4 maja do dnia 9 maja 2020 r. nie więcej niż 14 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi;

2) od dnia 10 maja do dnia 24 maja 2020 r. nie więcej niż 25 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi.

Wprowadzone zmiany nie będą obowiązywać w drużynach z niższych lig, gdzie na boisku będzie mogło przebywać w dalszym ciągu maksymalnie sześć osób i jeden trener.

Obowiązek zakrywania twarzy podczas treningów

W rozporządzeniu znalazła się także inna ważna kwestia dotycząca zakrywania twarzy. Mówi o tym § 18. 1.

Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284, 568 i 695), ust i nosa:

2. Obowiązku określonego w ust. 1 nie stosuje się w przypadku:

10) sędziego, trenera oraz osoby uprawiającej sport na terenie obiektów, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 2;

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: