Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zarząd Arki Gdynia ukarał swoich piłkarzy i członków sztabu. Złamali zasady kwarantanny

Zarząd Arki Gdynia podjął decyzję o wyciągnięciu konsekwencji finansowych wobec piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego, którzy prowadzili trening w większej liczbie osób niż dopuszczona ze względów bezpieczeństwa.

W piątek portal weszlo.com poinformował, że ośmiu piłkarzy Arki Gdynia wraz z trzema członkami sztabu szkoleniowego trenowało na obiektach sportowych klubu. Tym samym złamano zasady dotyczące dopuszczonej liczby zawodników, którzy mogą wspólnie trenować.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy. "Jeżeli mamy udawać, że gramy w piłkę, to w nią nie grajmy"

W sobotę zarząd klubu poinformował, że postanowił wyciągnąć konsekwencje finansowe wobec zawodników i członków sztabu szkoleniowego, którzy byli w tym czasie obecni na obiektach klubowych i brali udział w treningu. Nie podano jednak informacji o wysokości kar nałożonych przez zarząd.

Zgodnie z planem wznowienia rozgrywek ekstraklasy, zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego wszystkich klubów mają przejść dwutygodniową kwarantannę, w czasie której przejdą dwukrotnie testy na obecność koronawirusa. Po kwarantannie wrócą do treningów, a pierwsza kolejka po przerwie zostanie rozegrana w ostatni weekend maja.

Przeczytaj także: